Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 17°C
torek, 23.09.2018
11°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 16°C
petek, 27.09.2018
3°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

90 let Marije Bezget


PROSTOVOLJSTVO

| |
25.09.2017      8:40
A A

90 let Marije Bezget


Konec avgusta je praznovala 90 let Marija Bezget, rojena Blatjekova Micika iz Ličence.


Deli:

Rodila se je pri Arbajterjevih.  V družini je bilo pet bratov in tri sestre ter ena rejenka.  Vsi so se dobro razumeli in si pomagali. Osnovno šolo je obiskovala na Sv. Jerneju, potem pa je ostala doma in se naučila kuhanja na tečajih v hotelu Evropa,  v Celju. Že v osnovni šoli je spoznala svojega bodočega moža Antona Bezgeta.  Poročila sta se leta 1962. Rodila je  dve hčerki Marijo in Cirilo, sedaj pa ima   tudi že šest vnukov , pričakuje pa  prva dva pravnuka.  Hči Cirila živi v Zrečah. Vsa leta je Marija pridno delala na kmetiji in še danes ne miruje.  Živi s hčerko Marijo in čila, bistra ter  nasmejana opravlja še vsa gospodinjska dela. Tudi na vrtu še rada kaj postori. Pred leti je imela anevrizmo in rahlo kap a se sedaj počuti zdravo. Pred leti je rada vezla,  sedaj pa  bere romane Ivana Sivca o pastirjih in tudi druge.  Vedno si nadene predpasnik, saj krilo nima žepov kamor bi lahko spravila nujne potrebščine.  Rada je bel kruh, posluša radio Rogla, se pošali in je na tekočem  z vsemi novicami.  
                       

Za njen prelep praznik so jo obiskali predstavniki  Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Slovenskih Konjic  ter predstavnici  KORK-a  iz Jerneja.  Zaželeli so ji še veliko zdravja,  sreče in nasmejanih  let v krogu domačih.

Olga Pančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!