Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
2°C
-7°C
JUTRI
2°C
-3°C
Deli

90 let Marije Bezget

Konec avgusta je praznovala 90 let Marija Bezget, rojena Blatjekova Micika iz Ličence.

Rodila se je pri Arbajterjevih.  V družini je bilo pet bratov in tri sestre ter ena rejenka.  Vsi so se dobro razumeli in si pomagali. Osnovno šolo je obiskovala na Sv. Jerneju, potem pa je ostala doma in se naučila kuhanja na tečajih v hotelu Evropa,  v Celju. Že v osnovni šoli je spoznala svojega bodočega moža Antona Bezgeta.  Poročila sta se leta 1962. Rodila je  dve hčerki Marijo in Cirilo, sedaj pa ima   tudi že šest vnukov , pričakuje pa  prva dva pravnuka.  Hči Cirila živi v Zrečah. Vsa leta je Marija pridno delala na kmetiji in še danes ne miruje.  Živi s hčerko Marijo in čila, bistra ter  nasmejana opravlja še vsa gospodinjska dela. Tudi na vrtu še rada kaj postori. Pred leti je imela anevrizmo in rahlo kap a se sedaj počuti zdravo. Pred leti je rada vezla,  sedaj pa  bere romane Ivana Sivca o pastirjih in tudi druge.  Vedno si nadene predpasnik, saj krilo nima žepov kamor bi lahko spravila nujne potrebščine.  Rada je bel kruh, posluša radio Rogla, se pošali in je na tekočem  z vsemi novicami.  
                       

Za njen prelep praznik so jo obiskali predstavniki  Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Slovenskih Konjic  ter predstavnici  KORK-a  iz Jerneja.  Zaželeli so ji še veliko zdravja,  sreče in nasmejanih  let v krogu domačih.

Olga Pančič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!