Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

92 let Terezije Jelenko


DRUŠTVA

| |
13.10.2016      20:42
A A

92 let Terezije JelenkoDeli:

Pred kratkim je praznovala svoj 92 rojstni dan Terezija Jelenko iz Zg. Laž.

Pri svojih letih je še zelo bistra in se spominja svojih rosnih let. Rodila se je v družini z devetimi otroki. Ona je bila najmlajša. V šolo je rada hodila. Spominja se, kako si je v osnovni šoli menjavala s prijateljico svoj koruzni kruh za njen bel, pšenični  kruh.  Šest bratov in dve sestri so se izučili za svoje poklice, ona pa je od leta 1946 do 1948 obiskovala kmetijsko šolo v Rakeku. Šolnina je takrat znašala 200 din. Zaradi stroškov in potrebe po pomoči doma pa se je njeno šolanje žal prekmalu zaključilo. Med vojno od leta 1943, je bila pri njih doma kurirska postaja in Terezija je bila takrat kurirka, brat pa je bil pri obveščevalcih. V službo ni hodila a je vsa leta pridno delala na kmetiji in skrbela za dom.  Ko se je poročila, je rodila dva sina Poldeta in Srečka. Mož je delal na železnici.  Žal je že 21 let pokojni. Sedaj ima Terezija že dva vnuka in eno vnukinjo ter tri leta staro pravnukinjo. Vsi jo radi obiskujejo. Vnuk Jernej študira kemijsko tehnologijo in med počitnicami ter vikendom zelo lepo skrbi zanjo. Tudi sin Polde in snaha Zdenka  lepo skrbita zanjo.  Za njeno slavje je Zdenka napekla veliko dobrot. Terezija rada posluša radio Ognjišče, televizije pa ne gleda, saj zaradi operacije sive mrene ne vidi več dobro. Včasih je veliko in rada brala, danes pa zapisuje družinsko kroniko. Je zelo bistrega duha. Zgodi se, da kar sredi noči zapiše kak dogodek iz mladosti. Spominja se, da so si nekoč vaščani  bolj medsebojno pomagali. Danes ne more več delatI  a se rada sprehodi do njive in v hlev,  pogledat kravice. Ob njenem prazniku jo je obiskal poverjeniški odbor Območnega društva invalidov Dravinjske doline iz Jerneja Franc Rečnik in Anton Kušter.  Zaželela sta ji še veliko zdravih in zadovoljnih let. 

Olga Pančič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE
OBMOČNO DRUŠTVO INVALIDOV DRAVINJSKE DOLINE
ULICA TONETA MELIVE 2
Tel:(03) 575 61 15

Bodite prvi pri oddaji mnenja.