Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
28°C
17°C
JUTRI
27°C
17°C
6467

Delo zobozdravstvenih ambulant v času epidemije

Odredba o začasnih ukrepih za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-Cov-2 (COVID-19) določa, da se prekine izvajanje vseh zobozdravstvenih storitev pri vseh izvajalcih zobozdravstvene dejavnosti. Izvajajo pa se nujne zobozdravstvene storitve in storitve, katerih opustitev bi vodila v trajne okvare splošnega in ustnega zdravja. Te storitve se izvajajo izključno na 7 lokacijah po Sloveniji na t.i. vstopnih točkah oz. dežurnih ambulantah. Nujne zobozdravstvene ambulante so za naše območje organizirane v Zdravstvenem domu Celje (ambulanta za zdrave) in Zdravstveni postaji Dobrna (ambulanta za bolne). V navedeni ambulanti se v nujnih primerih izvaja obravnava tudi na sekundarni ravni zdravstvene dejavnosti.

Več o obvestilu ZD Slov. Konjice si lahko preberete na tej povezavi:

Dopis zobozdravstvo

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi