Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na obisku predstavniki bolgarskega LAS ......


TURIZEM

| |
13.08.2015      9:17
A A

Na obisku predstavniki bolgarskega LAS Lyaskovets-Strazhitsa


LAS »Od Pohorja do Bohorja« je gostila predstavnike LAS Lyaskovets-Strazhitsa iz Bolgarije, ki so si na območju občine Zreče in Šentjurja ogledali rezultate uspešno izvedenih Leader projektov.


Obisk na TIC-u Zreče
Obisk na TIC-u Zreče
Deli:

Zanimala jih je predvsem sestava projektnih partnerstev, načini financiranja ter razlogi priprave in izvedbe posameznih projektov. Z mnogimi izkušnjami od ideje do realizacije, jim je zrečan Martin Mrzdovnik predstavil projekt Obnove železniške postaje v Zrečah, kjer se je tudi pričel njihov strokovni del ekskurzije. Sledila je predstavitev projekta Vodovnikove zbirke ter Vsakdanjiki in prazniki Skomarjanov. Nato jih je Urška Firer, predstavnica LTO Rogla Zreče GIZ, popeljala skozi center Zreč, kjer so si med drugim ogledali TIC Zreče, Uniorjevo in Cometovo trgovino in jim predstavila turistični vidik kraja ter seveda Leader projekte, ki so jih uspešno izvedli: Rogla Pohorje vabi, Zaljubljeni v naravo, Razvoj blagovne znamke Okusi Rogle. Sledilo je kosilo v Hotelu pod Roglo, v popoldanskem dnevu pa še ogled primerov dobrih praks na območju občine Šentjur. Predstavniki bolgarske LAS so bili zadovoljni s programom, veseli toplega sprejema in so vsekakor zainteresirani tudi za prihodnje sodelovanje, tako s turističnega vidika, obisk Slovenije, kot tudi z vidika projektnega sodelovanja.

 

Suzana Zupančič

RA Kozjansko, Šentjur
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!