Logo MojaObčina.si

Zreče

JUTRI
10°C
-5°C
NED.
10°C
6°C
Deli

Pametne vasi na Pohorju

V petek, 10. januarja 2020, ob 18. uri vas vabimo v
Center šolskih in obšolskih dejavnosti Gorenje
(Gorenje pri Zrečah 19, 3214 Zreče), na omizje

Pametne vasi na Pohorju,
sredstva EU za poseljeno, obdelano in privlačno podeželje
ter pogovor o prihodnosti kmetijstva in lesarstva.

 

 

Udeležba na omizju je brezplačna in odprta za širšo javnost.

Na dogodek se, prosimo, prijavite na: bit.ly/PV-Pohorje.

 

Pametne vasi – podeželske skupnosti, ki jih povezuje želja po sodelovanju in razvoju z implementacijo najnovejših tehnologij in konceptov – postajajo resničnost. Evropska unija bo v prihodnjem finančnem obdobju za njihovo uresničitev namenila sredstva za izboljšanje gospodarskih, socialnih in okoljskih izzivov z uporabo inovativnih rešitev in digitalne tehnologije. Slovenija bi lahko bila s svojimi danostmi pilotna država in zgled ostalim članicam v uvajanju tovrstnih rešitev. Toda, ali bomo znali izkoristiti sredstva in priložnosti, da ohranimo slovensko podeželje poseljeno ter obdelano in hkrati privlačno za podjetnike, obrtnike ter za mlade družine in starostnike? V Gorenjem bomo ugotovili, kaj pametnega (smart) že danes počnemo na podeželju in kakšne možnosti za razvoj lahko pričakujemo v prihodnosti. Predstavili bomo dobre prakse iz lokalnega okolja, poleg tega pa bodo o pametnih vaseh ter o prihodnosti kmetijstva in lesarstva v regiji spregovorili še:

  • Franc Bogovič, evropski poslanec (SLS/EPP), ki bo predstavil projekt Pametnih vasi in možnosti ter prizadevanja za financiranje tovrstnih projektov iz različnih evropskih skladov in mehanizmov v novi finančni perspektivi EU;
  • Peter Vrisk, predsednik Zadružne zveze Slovenije;
  • dr. Franc Pohleven, zagovornik trajnostne predelave lesa s čim večjo dodano vrednostjo.

Predstavitvam bo sledila možnost postavljanja vprašanj sodelujočim
ter pogovor ob pogostitvi s pridelki lokalnih proizvajalcev.

Omizje poteka v organizaciji evropskega poslanca Franca Bogoviča (SLS/EPP) in OO SLS Zreče.

Točna lokacija dogodka: https://goo.gl/maps/q4QvuBPZSQAsm6aE6

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi