Logo MojaObčina.si

Žirovnica

JUTRI
4°C
-6°C
ČE.
7°C
-6°C
4370

Rožnati oktober v Žirovnici

Začel se je rožnati oktober, mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah, zbolijo pa lahko tudi moški. V ta namen je tudi letos občina Žirovnica v sodelovanju z Večgeneracijskim centrom Gorenjska, ki deluje znotraj Ljudske univerze Jesenice in Združenjem Europa Donna Slovenija, začetek rožnatega meseca obeležila s simboličnim dejanjem- »sajenjem« rožnatih kovinskih rožic na cvetlični gredi pri vstopu v občino  in zavezovanjem rožnatih šalov na drevesih pred občinsko stavbo.

Letos rožnati mesec obeležujemo s sloganom Dotik pove največ, ki opozarja na pomen rednega mesečnega samopregledovanja in zgodnjega odkrivanja raka dojk.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi