Logo MojaObčina.si

Žirovnica

DANES
10°C
-4°C
JUTRI
14°C
-5°C
4370

Obisk ministra za kulturo dr. Vaska Simonitija v Vrbi

21.12.2020 je minister za kulturo dr. Vasko Simoniti s sodelavci obiskal občino Žirovnica. Sestanek je potekal v Prešernovi rojstni hiši in na objektih v Vrbi, ki sta jih je odkupila občina in država. S strani občine so se sestanka udeležili župan Leopold Pogačar, podžupan Sebastijan Zupan, direktor ZTK Matjaž Koman in zunanja sodelavka Slavka Zupan iz podjetja K&Z. Ministru dr. Vasku Simonitiju,  mag. Tomažu Kukovcu in dr. Jelki Pirkovič smo predstavili dosedanje aktivnosti, ideje, želje in potrebe v zvezi z urejanjem kulturno-sprejemnega centra v Vrbi. Vsi prisotni so se strinjali, da morata država in občina zadeve urejati celovito in usklajeno. Minister je zagotovil, da bo delovna skupina ponovno pričela z delom in se zavzel za čim hitrejšo reševanje zadev v korist investiciji, predvsem pa prezentaciji dr. F. Prešerna in vsega kar predstavlja.

Obljubil je polno podporo z obljubo, da se srečamo v januarju 2021, aktualiziramo in opredelimo naloge, roke in nosilce.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi