Logo MojaObčina.si

Žirovnica

DANES
34°C
15°C
JUTRI
28°C
18°C
4370

Vabilo na usposabljanje z defibrilatorjem za občane

Občina Žirovnica vljudno vabi vse zainteresirane občane na usposabljanje za ravnanje z defibrilatorjem AED, ki bo v sredo, 18. 5. 2022, ob 17. uri na parkirišču v Vrbi. V primeru slabega vremena bo usposabljanje potekalo v prostorih Občine Žirovnica, Breznica 3. 

Usposabljanje bo vodil Davor Bilič iz podjetja Defib AED d.o.o..

Avtomatski zunanji defibrilatorji (AED) so v prvi vrsti namenjeni laikom, ki se še nikoli niso srečali z zastojem srca in tistim, ki jim tovrstne situacije predstavljajo velik stres ter postanejo živčni. Ker pri zastojih srca odločajo sekunde, je pomembno, da je naprava enostavna za uporabo, ne glede na izkušenost potencialnega uporabnika, prav tako mora biti prilagojena tako, da lahko čim prej sproži prvi šok. Ravno od tega je velikokrat odvisna stopnja preživetja. 


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi