Logo MojaObčina.si
JUTRI
24°C
8°C
TOR.
24°C
8°C
Oceni objavo

Pošta v Žirovnici ostane – pojasnilo

Zaradi govoric in vprašanj, ki se pojavljajo med občani, da naj bi se poštna poslovalnica v Žirovnici zaprla,  župan daje naslednje pojasnilo:

V nadaljevanju predstavljam odgovor direktorice projektov Pošte Slovenije, na moj elektronski dopis Pošti Slovenije z naslovom : PROBLEMATIKA POŠTNE POSLOVALNICE 4274 ŽIROVNICA – PROTEST IN ZAHTEVA

Spoštovani gospod župan!

Kot dogovorjeno vam v skladu z današnjim telefonskim pogovorom Pogačar-Ljubec glede pogodbene pošte v Žirovnici pošiljam kratko zabeležko obravnavanega in dogovorov.

Darja Ljubec pojasni:

  • da 4. člen Splošnega akta o kakovosti izvajanja univerzalne poštne storitve predvideva kontaktno točko kot pošto ali kot pogodbeno pošto, in da sta s tega vidika obe enakovredni organizacijski obliki kontaktne točke;
  • da isti člen splošnega akta predpisuje, da mora biti v vsaki občini ena kontaktna točka, organizirana kot pošta ali pogodbena pošta in da s tega naslova ni bojazni, da bi pošto v Žirovnici zaprli;
  • da tudi v primeru, če bi pogodbenik odpovedal pogodbo, mora Pošta Slovenije ali najti novega pogodbenika ali vzpostaviti pošto nazaj v lastno upravljanje, saj zaprtja splošni akt ne dovoljujejo (občinska pošta);
  • zakaj reorganiziramo mrežo in kakšni so kriteriji.

mag. Darja Ljubec

Direktorica projektov

Mi pa smo se zavezali, da bomo v primeru, da bodo iskali pogodbenika pri tem aktivno sodelovali.

Leopold Pogačar-župan

Oglejte si tudi