Logo MojaObčina.si
JUTRI
24°C
8°C
TOR.
24°C
8°C
Oceni objavo

Pohod po Poti kulturne dediščine Žirovnica

Počastite spomin na našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna in se 8. februarja podajte v njegovo rojstno vas na tradicionalni pohod po Poti kulturne dediščine ŽirovnicaNajlepša in najstarejša tematska pot v Sloveniji vabi v rojstne hiše velikanov slovenske kulture. Odkrijte razglede, ki so jih navdihovali, predvsem pa ne zamudite osrednje slovesnosti pri Prešernovem spomeniku v Vrbi.

Letošnji pohod po Poti kulturne dediščine Žirovnica poteka pod sloganom Bog žívi vas Slovenke. Pot povezuje pet rojstnih hiš velikih mož, vendar je Žirovnica ponosna tudi na močne in ustvarjalne ženske, ki so živele v senci velikih mož, a pomembno prispevale h »kulturnemu vrenju« v vaseh pod Stolom. V ta namen bo v Vrbi na ogled priložnostna razstava z naslovom Bog žívi vas Slovenke.


 Kaj morate vedeti o Pohodu po Poti kulturne dediščine Žirovnica 8. februarja 2023?


Oglejte si tudi