Logo MojaObčina.si

Žiri

JUTRI
19°C
6°C
PET.
19°C
6°C
Deli

Poleg fizičnega poskrbimo tudi za naše duševno zdravje

Kaj se dogaja v naši notranjosti v času koronavirusa, najbolje vedo zdravniki psihiatri. »Živimo v času, ko smo veliko več sami kot prej, bolj smo izpostavljeni samoti, ki je sicer redka spremljevalka običajnega življenja odraslih ljudi. Spoprijemanje s samoto je bolj znano starim. Njihova samota je lahko močno povezana tudi s strahom pred boleznijo in smrtjo, vendar starejši o tem malokrat govorijo, ker se od njih pričakuje, da to sprejmejo kot del življenja, in tudi zato, ker si z njimi o tem le redko upamo spregovoriti. Strah pred boleznijo in smrtjo pa danes zelo živo doživljamo skoraj vsi,« pravi prof. dr. Vesna Švab (povezava na članek).

Svetovanje in osnovno psihološko pomoč v času epidemije koronavirusa nudijo tudi v nevladni humanitarni organizaciji ŠENT (Slovensko združenje za duševno zdravje, www.sent.si). Podpora poteka po telefonu in se odvija v obliki razbremenilnih pogovorov, ni pa namenjena (psihoterapevtski ali psihiatrični) obravnavi.

Na telefonski številki 04 518 37 30 so dosegljivi vsak dan od 9. do 15. ure.
Če se v navedem času na vaš klic nihče ne oglasi ali je telefon zaseden, vas bodo poklicali nazaj. 

Ostanimo zdravi – fizično in duševno.

Dokumenti, priloge:

SENT Skofja Loka

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi