Logo MojaObčina.si

Žiri

DANES
25°C
13°C
JUTRI
22°C
9°C

Pojasnilo glede sprememb cepilne strategije in uvedbe mobilne aplikacije

Občanke in občane obveščamo, da so zdravniki žirovske zdravstvene ambulante Arcus Medici pripravili pojasnilo v zvezi z napovedjo o spremembah cepilne strategije in uvedbi mobilne aplikacije.
Kot so zapisali na spletni strani ambulante, je v zadnjih dneh veliko novih informacij o cepljenju proti COVID-19 in napovedanih spremembah strategije cepljenja v Sloveniji. Za preprečitev zmede so zapisali pojasnila, kaj za občanke in občane v praksi pomenijo napovedane spremembe. In sicer:

  • vse prijave na cepljenje v Arcus Medici so in bodo veljavne kljub napovedani vzpostavitvi aplikacije za cepljenje;
  • če bo dobava cepiv zadostna, je v naslednjem tednu načrtovano cepljenje starejših od 50 let in začetek cepljenja mlajših od 50 let, ki imajo kronične bolezni;
  • z naslednjim tednom bomo za tretjino povečali kapaciteto cepljenja: načrtujemo, da bomo na ta način do prve polovice meseca junija cepili vse, ki so trenutno prijavljeni; pogoj za to je ustrezna dobava cepiv in napovedana sprememba strategije cepljenja, ki bo omogočala cepljenje vseh prijavljenih na cepljenje brez omejitev;
  • še vedno sta na voljo 2 cepivi, in sicer Comirnaty (Pfizer-BioNTech) in Vaxzervia (AstraZeneca): vrste cepiva ni mogoče izbirati, ker imamo stroga navodila, koga lahko cepimo z določenim cepivom; cepiva Janssen (Johnson&Johnson) trenutno ni na voljo, niti nimamo informaciji, kdaj bo;
  • POMEMBNO: če zavrnete cepljenje z določenim cepivom, vas bomo primorani uvrstiti na konec cepilnega seznama;
  • osebe, ki so COVID-19 prebolele pred več kot 6 meseci in manj kot 8 meseci, prejmejo samo en odmerek cepiva.

Zdravniki ponavljajo, da so vsa cepiva varna in odobrena s strani pristojnih institucij. Razen pričakovanih reakcij na cepljenje drugih pomembnih stranskih učinkov niso zaznali.

Zaradi lažjega načrtovanja cepljenja tudi prosijo vse občanke in občane, ki še razmišljate o prijavi na cepljenje, da to storite čim prej, saj bodo tako lažje zagotovili ustrezno število cepiv. Slednje je namreč odvisno od števila prijav v ambulanti. Posebej vabimo k prijavi osebe, stare med 18 in 50 let.

Hvala za razumevanje.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi