Logo MojaObčina.si

Žiri

DANES
9°C
-6°C
JUTRI
9°C
-2°C

HIPNOS najugodnejši ponudnik 24-urne dežurne službe pri pogrebni dejavnosti

S 1. januarjem 2022 bo v občini Žiri uvedena sprememba pri izvajanju pogrebne dejavnosti. Prav v teh dneh je zaključen postopek podelitve koncesije za izvajanje obvezne občinske gospodarske službe. Župan mag. Janez Žakelj in direktor Branko Vasle sta podpisala pogodbo o izvajanju 24-urne dežurne službe v okviru pogrebne dejavnosti. Izbrani izvajalec HIPNOS d.o.o. iz Medvod bo pristojen za prvi prevoz pokojnika, umrlega na območju občine. Ta zajema prevoz od kraja smrti do hladilnih prostorov oziroma do zdravstvene ustanove (zaradi izvedbe obdukcije, odvzema organov ali drugih postopkov) ter uporabo hladilnih prostorov. Storitev bo zaračunana naročniku pogrebnih storitev po enotni ceni, ki jo bo določila občina. Vse ostale storitve v zvezi s pogrebom ostajajo tržne, kar pomeni, da naročnik lahko izbere katerega koli ponudnika pogrebnih storitev.

Kaj to pomeni v praksi?

V primeru, ko oseba umre na območju občine Žiri, bo potrebno poklicati izbranega koncesionarja tj. podjetje HIPNOS za prvi prevoz pokojnika do hladilnice. Kadar bo oseba umrla izven občine, bo prvi prevoz opravil izvajalec, ki je krajevno pristojen v kraju smrti. Od tu naprej ni sprememb, svojci naročijo izvedbo pogreba tako kot je veljalo do sedaj, pri izvajalcu pogrebnih storitev po lastni izbiri. Ni torej nujno, da tudi pogreb opravi izvajalec prvega prevoza, lahko se odločite drugače.

Kontakt:
24-urna dežurna št.: 051 620 699
hipnos@hipnos.si

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi