Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
-2°C | 4°C
nedelja, 19.11.2017
-7°C | 7°C
ponedeljek, 20.11.2017
-10°C | 4°C
torek, 21.11.2017
-5°C | 6°C
sreda, 22.11.2017
-2°C | 7°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vseslovenska akcija BRCNIMO RASIZEM!


ŠPORT, DOGODKI

| |
22.09.2014      11:35
A A

Vseslovenska akcija BRCNIMO RASIZEM!


Prva vseslovenska akcija Brcnimo rasizem! je nastala z namenom, da se skozi športno panogo, kot je nogomet, v svojem domačem okolju borimo proti vsakršnim oblikam sovraštva in izključevanja posameznikov, ki so drugačni od nas samih. Z akcijo Brcnimo rasizem! želijo organizatorji- Mladinski center Zagorje ob Savi in lokalna anarhistična skupina OSA Zasavje- spodbuditi posameznike in društva, da se med seboj povežejo in v njihovem lokalnem okolju skupaj organizirajo nogometni turnir. Organizacija turnirja predstavlja izraz akcije boja proti kakršnimkoli oblikam izključevanja in nestrpnosti do drugačnosti.


FOTO: Tomaž Zupan (www.zupan.pro)
FOTO: Tomaž Zupan (www.zupan.pro)
Deli:

Projekt, ki ima zametke v letu 2012, je v prvi vrsti preko nogometnega turnirja opozarjal na problematiko rasizma tako lokalno kakor tudi širše, hkrati pa je z vključevanjem različnih skupin, posameznikov in obiskovalcev preko delavnic, okroglih miz in drugih aktivnosti ponudil prostor za premislek in debato o oblikah izključevanja in načinih borbe proti njim.
Samoorganizriani nogometni turnir krepi družbeno odgovornost in strpnost v družbi, odpira prostor za kritičen pogled na kakršnokoli izključevanje drugačnih in vključuje ranljive skupine iz lokalnega okolja.

Tudi to jesen, natančneje od 9. do 11. oktobra, se bo v Zagorju ob Savi odvijal, sedaj že tradicionalni, tretji nogometni turnir Brcnimo rasizem! s spremljevalnim programom. Dogodek bo tudi letos potekal v sklopu mednarodnih akcijskih tednov organizacije »FARE network«, ki se na evropski ravni bori proti vsem oblikam nestrpnosti in izključevanja v nogometu.

Lanskoletnega nogometnega turnirja v okviru akcije Brcnimo rasizem! se je udeležilo deset ekip. Med drugim so sodelovali ekipa Kraljev ulice, ekipa bošnjaškega Kulturno-umetniškega društva Zagorski biser, ekipa navijaške skupine lokalnega nogometnega kluba »Crazy boys Zagorje«, ekipi »Iniciativa za demokratični socializem« in ekipa »Antinazionale« iz Ljubljane, narodnostno mešana ekipa iz Ljubljane in hrvaške Rijeke ter mnogi drugi.

Namen vseslovenske akcije Brcnimo rasizem! je vključitev čim več različnih skupin, da same organizirajo nogometni turnir v svojem kraju in tako ozaveščajo lokalno prebivalstvo, kako pomembno je sprejemanje drugačnosti ter krepitev strpnosti v lokalnem okolju. Mladinski center Zagorje ob Savi in lokalna anarhistična skupina OSA Zasavje tako pozivata vsa zainteresirana društva, organizacije, klube in drugo zainteresirano javnost, da se v svojem kraju med seboj povežejo in organizirajo nogometni turnir. Zaželjeno je, da se nogometni turnir organizira v soboto, 11. oktobra 2014, vendar termin ni obvezujoč.

Več informacij o akciji Brcnimo rasizem! je na voljo na:
• www.mczos.si in www.farenet.org
• FB/ brcnimo.rasizemFB/ mladinskicenter.zagorjeFB/ OSA ZasavjeFB/ farenetwork
• info@mczos.si ali 040 699 097 (Mladinski center Zagorje ob Savi)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI MLADINSKI CENTER ZAGORJE OB SAVI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


MLADINSKI CENTER ZAGORJE OB SAVI
MLADINSKI CENTER ZAGORJE OB SAVI
CESTA 9. AVGUSTA 48
Tel:0597 32032
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017
Danes ni dogodkov.
22.11.2017 | Šport
ŠTART V NASLEDNJIH 20
25.11.2017 | Šport
ZasavSKI ples
20.11.2017 | Kultura
NORA DEKLIŠČINA (gledališka predstava za izven)
22.11.2017 | Šport
ŠTART V NASLEDNJIH 20
25.11.2017 | Šport
ZasavSKI ples

Bodite prvi pri oddaji mnenja.