Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
5°C | 9°C
torek, 23.10.2017
1°C | 10°C
sreda, 24.10.2017
-1°C | 12°C
četrtek, 25.10.2017
1°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
5°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nadaljujemo projekt Varne točke v občini ......


OBVESTILA

| |
10.09.2014      13:54
A A

Nadaljujemo projekt Varne točke v občini Zagorje ob Savi


Zagorje, 10. september 2014 – Občina Zagorje je konec lanskega leta kot deseta občina v Sloveniji pristopila v mrežo Otrokom prijaznih UNICEF-ovih mest, v okviru katere poteka projekt »Varne točke«. Aktivnosti omenjenega projekta že drugo leto zapored koordinira in izvaja Mladinski center Zagorje, osnovni namen pa je v občini ustvariti večje ozračje varnosti za otroke in mladostnike.


Oznaka varne točke na vratih trgovine Ajda na Izlakah. FOTO Tomaž Zupan
Oznaka varne točke na vratih trgovine Ajda na Izlakah. FOTO Tomaž Zupan
Deli:
»Varna točka« je prostor, kamor se lahko zatečejo otroci, ki se znajdejo v karkšnihkoli težavah - bodisi ob telesnem ali duševnem nasilju bodisi kakršnikoli drugi obliki ponižnega ravnanja. Otrokom so na varnih točkah na voljo ustrezno usposobljeni delavci, ki otroka ali mladostnika po potrebi napotijo na druge organizacije, kjer lahko dobijo strokovno pomoč. Varna točka tako nudi otrokom in mladostnikom psihološko oporo npr. na poti iz šole.

Mladinski center Zagorje v sklopu projekta Varne točke letošnjo jesen ponovno začenja z izvajanjem izobraževalnih delavnic za osnovnošolce v občini Zagorje ob Savi. Na delavnicah otroci in mladostniki prepoznavajo nasilne oblike komunikacije ter se informirajo o tem, kam se lahko zatečejo v primeru, da so žrtve bodisi fizičnega ali verbalnega nasilja bodisi kakršnekoli druge oblike nadlegovanja.

Varne točke v Zagorju ob Savi se nahajajo na naslednjih lokacijah:
Frizerski studio Krauskopf Tina,
DM – Drogerie Markt Zagorje,
Knjižnica Mileta Klopčiča Zagorje,
Gostišče Kum,
Mladinski center Zagorje ob Savi,
Trgovina Darilo (bivša Piramida) Zagorje,
Studio Las.

Dve točki sta tudi na Izlakah (Trgovina Ajda, Trgovina Grošelj) in dve v Kisovcu (Modiana Kisovec, Cvetličarna Klara).

Sodelujoči v projektu: UNICEF Slovenija, Občina Zagorje ob Savi, Zdravstveni dom Zagorje, Policijska postaja Zagorje ob Savi, Center za socialno delo, OŠ Toneta Okrogarja, OŠ Ivana Skvarče in OŠ Ivana Kavčiča.

V Mladinskem centru Zagorje ob Savi se zavedamo, da z varnimi točkami ne bomo odstranili nevarnosti, ki prežijo na otroke in mladostnike, upamo pa, da se bodo zaradi boljše dostopnosti in nevtralnega okolja mladi opogumili in o nasilju spregovorili.


Avtor fotografij: Tomaž Zupan


Povezave:www.mczos.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI MLADINSKI CENTER ZAGORJE OB SAVI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!