Logo MojaObčina.si

Zagorje ob Savi

JUTRI
8°C
-2°C
TOR.
8°C
3°C
5821

Prispevek za iskrive nasmehe učencev OŠ dr. Slavka Gruma

Vse se je začelo z odločitvijo: delati dobro in pomagati sočloveku. Pred slabim mesecem dni, natančneje v petek, 5. aprila, in v soboto, 6. aprila, so v Spin centru Izlake organizirali dogodek Dobrodelnih 24 ur športa z geslom »Zašvicaj za dober namen«. Največja pozornost je bila usmerjena v izjemnega športnika, Uroša Stoklasa, ki je kolesaril nepredstavljivih 24 ur. Družbo so mu z dodatnimi dejavnostmi delali številni športniki in obiskovalci. V sobotnem dopoldnevu so se programa udeležili tudi naši učenci, otroci, ki obiskujejo OŠ dr. Slavka Gruma, katerim je bil namenjen celoten izkupiček dobrodelne akcije. Prireditelji, športniki in ostali udeleženci dogodka so za otroke s posebnimi potrebami zbrali 3000 €.

Učenci OŠ dr. Slavka Gruma so bili navdušeni, ko sta jih v torek, 23. aprila, dopoldne obiskala Uroš Stoklas in Igor Trampuž, ki sta ravnateljici šole Vanji Manfredo predala zbrana sredstva. Ob njunem obisku so jima učenci skupaj z učiteljicami pripravili kratek kulturni program, v katerem so skušali s petjem, plesom in deklamacijami izkazati svojo hvaležnost in pokazati svoje talente, ki jih lahko razvijajo tudi s pomočjo donacij ljudi velikega srca. Tokratni izkupiček dobrodelne akcije je bil namenjen nakupu peči za žganje gline. Učenci bodo ob delu z glino razvijali grobo in fino motoriko, hkrati med oblikovanjem prebujali pozitivne občutke in spomine.

Učenci in zaposleni na OŠ dr. Slavka Gruma vsem, ki ste nas osrečili s svojim prispevkom, iz srca kličemo HVALA.

Zapisala: Sergeja Cesar

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi