Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.06.2018

delno oblačno
Ponoči se bo razjasnilo in zjutraj bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 16, ob morju okoli 20 °C.
11°C | 25°C
torek, 17.06.2018
10°C | 24°C
sreda, 19.06.2018
9°C | 24°C
četrtek, 20.06.2018
11°C | 26°C
petek, 21.06.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 17.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

54. slikarska kolonija Izlake - Zagorje


UMETNOST

| |
11.07.2017      10:09
A A

54. slikarska kolonija Izlake - ZagorjeDeli:
Najstarejša slikarska kolonija v tem delu sveta, Slikarska kolonija Izlake - Zagorje, letos poteka že kar štiriinpetdeseto leto zapored. Prva kolonija se je zgodila leta 1964, pobudo zanjo je takrat dal domači slikar Tone Leskovšek, pri realizaciji pa so mu moralno in organizacijsko pomagali slikarji Milan Rijavec, Ivo Seljak Čopič, Franc Kopitar, Društvo slovenskih likovnih umetnikov in druge organizacije ter posamezniki in takratni zagorski župan Dušan Kolenc.
Slikarji, ki so se letošnje kolonije udeležili, so se prvič zbrali včeraj, 10. julija 2017, v gostišču Kum, kjer bodo v času desetdnevne kolonije tudi prebivali. Ustvarjali pa bodo v stekleni dvorani Delavskega doma Zagorje, kjer je vzpostavljen začasni atelje.
Poleg samega slikanja in druženja slikarjev bo kolonija tudi letos ponudila bogat spremljevalni program, ki je namenjen obiskovalcem. Tako se boste obiskovalci lahko udeležili otroške likovne delavnice, otvoritve razstave akademske slikarke Huiqin Wang v galeriji Medija v četrtek, 13. julija, ob 19. uri, ter predstavitve udeležencev s koncertom Adija Smolarja na terasi Delavskega doma v Zagorju, ki bo potekal v nedeljo, 16. julija, ob 20. uri. Ves čas trajanja kolonije pa se lahko ustavite v ateljeju in si ogledate slikarje pri delu. Razstava končanih del, nastalih v okviru kolonije, pa bo na ogled od 19. julija od 12. ure dalje.

Vabljeni!
Več o koloniji si preberite na njihovi uradni spletni strani.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zagorje ob Savi!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!