Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vrhničani na 2.poletne olimpijske igre mladih ......


ŠPORT

| |
06.08.2014      9:56
A A

Vrhničani na 2.poletne olimpijske igre mladih v Nanžing


V torek 5.avgusta je bila v Zrečah predstavljena mladinska reprezentanca Slovenije, ki bo med 16. in 28. avgustom sodelovala na 2. poletnih olimpijskih igrah za mlade. Slednje bo gostil kitajski Nandžing, na njih pa bo prvič potekalo tudi tekmovanje v košarki 3x3. Slovenija bo nastopila s fantovsko in dekliško ekipo.


Deli:

Slednji bosta predstavljali eno od 14. panog (od skupno 28.), v katerih bo naša dežela na daljnem vzhodu imela svoje predstavnike. Slovenska odprava bo skupno štela 48 športnikov – 32 fantov in 16 deklet -, košarka pa bo za rokometom (14 športnikov) druga najbolj številčno zastopana panoga (7 košarkarjev in košarkaric). 

Ekipi sta sestavljeni iz odličnih slovenskih košarkarje. Fantovsko ekipo sestavljajo nekdanji Vrhniški košarkar, danes odličen branilec KD Slovana Milan Kovačevič, Heliosov branilec Žiga Lah ter Gregor Klobčar  in Aljaž Šlujet. Ekipo dekleta pa sestavljajo novomeščanka Maruša Derlink, Althea Gwashvanhu in Ela Mićunović.  Treningi pa so potekali pod budnim očesom Vrhniškega trenerja Matica Vidica, ki bo ekipi vodil tudi na olimpijskih igrah. Na treningih pa so se mladim olimpijcem na pomoč priskočili člani ekipe Mlijeko, aktualni prvaki fantovske kategorije U18 v Samsung državnem prvenstvu košarke 3x3 za leto 2014, katere polovična zasedba je sestavljena iz vrhniških košarkarjev Žiga Habata ter Domna Novaka

Slovenija bo v Nandžingu v ulični košarki nastopila kot edina reprezentanca iz področja nekdanje Jugoslavije. Pri obeh spolih bo sicer na olimpijskih igrah nastopilo po 20 reprezentanc. Naše fante in dekleta čaka tudi snidenje z nekdanjo zvezdo Lige NBA Yaom Mingom, ki so ga organizatorji imenovali tudi za ambasadorja iger.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.