Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Danes zjutraj in dopoldne bo pretežno oblačno, popoldne se bo delno zjasnilo. Večinoma jasno bo na Primorskem, burja bo čez dan oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, na Primorskem do 24 °C.
11°C | 22°C
sobota, 26.04.2018
12°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 26°C
torek, 30.04.2018
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 27.4.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Smučišče v Šentjoštu začelo obratovati


ŠPORT

| |
02.12.2017      12:58
A A

Smučišče v Šentjoštu začelo obratovati


Šentjošt, 2. december – Šentjoško smučišče je kot prvo od malih smučišč v Sloveniji danes odprlo vrata smučarskim navdušencem. Ne glede na razmeroma mrzlo in rahlo vetrovno vreme, je dopoldne že privabilo domačine in tudi nekaj smučarjev iz širše okolice.


Deli:

Kot je pojasnil Robert Oblak, ki vodi smučarsko sekcijo šentjoškega športnega društva, slednje pa je lastnik in upravlja s smučiščem, so se na letošnjo sezono dobro pripravili. Teptalec snega ima novo »frezo«, postavili so nove drogove za reflektorje in povečali vodohran iz katerega črpajo vodo za umetno zasneževanje. »Sezona se je začela fantastično, upam, da bo tako ostalo tudi naprej,« je pokomentiral začetek smučarske sezone Oblak. V kolikor padavin ne bo, si bodo pomagali z dvema topovoma, za kar pa mora biti dovolj nizka zračna vlaga.

Šentjoško smučišče slovi kot družinam prijazno smučišče, sploh najmlajšim, ker je strmina otroške proge minimalna. Zato je učenje prvih smučarskih zavojev na njej otrokom prijazno, kot tudi otroška vrvna žičnica s katero se lahko otroci že zelo kmalu, ko osvojijo nekaj znanja, vozijo sami. Tisti, katerih znanje pa prerase otroško progo, lahko poprimejo za krožnike visokovrvne žičnice na progi za odrasle.

Društvo bo tako kot dosedanja leta organiziralo individualne in skupinske smučarske tečaje, na sporedu imajo predvidene tudi smučarske tekme. »Vse, ki jih zanima smučanje pri nas, vabim, da si podrobnejše informacije poiščejo na naši spletni strani smucisce.stjost.si. Na spletni strani je možen ogled smučišča v živo, ki ga omogoča vremenska kamera. Tako boste vedno dobili najbolj aktualne informacije o smučišču,« je še dejal Oblak. Smučišče med tednom obratuje med 16. in 19. uro, v sboto in nedeljo pa med 9. in 18. uro. Med počitnicami je obratovalni čas podaljšan, in sicer med 10. in 19. uro.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf