Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
10°C
JUTRI
24°C
12°C
Oceni objavo

Primož Suša postal športnik leta

Vrhnika, 9. september – Športna zveza Vrhnika je za športnika leta 2021 razglasila jadralnega padalca Primoža Sušo.
Po dveh letih premora, ko je podelitev zaradi epidemioloških ukrepov potekala kar pod šotorom v športnem parku, se je slovesnost končno preselila nazaj na veliki oder Cankarjevega doma. Zlato plaketo so prejeli lokostrelec Aljaž Matija Brenk (Lokostrelski klub DLL – Potens), ki je osvojil prvo mesto na svetovnem mladinskem prvenstvu na Poljskem; Miha Podobnik iz Namiznoteniškega kluba Logatec, ki je bil državni prvak posamezno, v dvojicah in mešanih dvojicah; Ajda Opeka iz Kolesarskega društva Branik Maribor, večkratna športnica leta na Vrhniki, hkrati pa državna prvakinja v cestni vožnji in zmagovalka v pokalu Slovenije v cestni vožnji in vzponih; Primož Suša iz Kluba letalcev Vrhnika, ki je maja lani postavil svetovni rekord v hitrostnem preletu trikotnika na 50 km, aktualni državni prvak v preletih in prejemnik Bloudkove plakete 2021; Aleš Prek iz Športnega kluba Vrhnika;  ki je lani osvojil 1. mesto na evropskem prvenstvu v gorsko hitrostnem dirkanju v skupini 5 in drugo mesto v v absolutnem seštevku na evropskem prvenstvu in ekipa Siliko Vrhnika (Futsal klub Vrhnika), ki je lani zasedla prvo mesto v državi.  Vsi imenovani so bili hkrati nominiranci za športnika leta 2021, ki ga je prejel Primož Suša, ki leti že več kot 20 let, velja za pravo ikono lovca na svetovne rekorde v jadralnem padalstvu. V karieri jih je postavil že devet – dva sta še vedno aktualna, prav tako dva še vedno aktualna evropska rekorda. Dvakrat je bil svetovni podprvak v preletih CrossCountry z najdaljšimi preleti več kot 500 km v ravni liniji. Trenutno je aktualni in šestkratni državni prvak v preletih.

Zlate plakete sta športnikom podelila župan Daniel Cukjati in predsednik OKS Bogdan Gabrovec. Župan je vsem dobitnikom položil na srce, da priznanje ni samo pohvala za opravljeno delo, ampak tudi svojevrstna obveza, saj z njimi postanejo sovrstnikom zgled. Opozoril je tudi na tovarištvo in »fair play«, ki naj se ne končata na parketu ali dvorišču, ampak naj bosta doživljenjska spremljevalca športnikov v vsakdanjem življenju. Gabrovec pa je izpostavil pomen lokalnega športa, kajti le če je ta kvaliteten, lahko iz njega zrastejo vrhunski športniki. Tudi gostitelj večera Gvido Mravljak, predsednik Športne zveze Vrhnika, je menil, da lokalna društva zasejejo športna semena, iz katerih zrastejo športni velikani: »Videti je, da je Slovencem šport položen v zibko. Kar poglejte si naše uspehe v zadnjem času. Šport nas bogati, dela prepoznavne v svetu, nas uči kolektivnosti in pripadnosti.«
Zbrane sta z obiskom razveselila tudi olimpionik Miro Cerar, sicer reden gost Športnika leta na Vrhniki, in eden najboljših slovenskih atletov Luka Janežič. Iz njunih rok so športniki prejeli srebrne in bronaste plakete. Prav posebno priznanje za trenerje, športne delavce, ekipe ... je prejel Matic Vidic, član Košarkarskega kluba Vrhnika, ki pa je bil tudi trener mladinske moške reprezentance v košarki 3 x 3, ki je v letu 2021 osvojila naslov evropskega prvaka. Skozi kvalifikacije in EP je ostala neporažena. Še eno posebno priznanje je bilo podeljeno, in sicer mladinski ekipi PGD Drenov Grič – Lesno Brdo, ki je letos na gasilski olimpiadi osvojila zlato odličje.
Prireditev, katere program je bil zapolnjen s športnimi in kulturnimi vložki (solistka Ljudmila Frelih z MoonTime Quartetom, akrobati Flipping Art, performance cheer in cheerleading skupina Žabice ter BMX  kolesarji Nejc Heric, Gal in Taja Malavašič Šurca - (člani Športnega kolesarskega društva Super potencial ), je povezoval radijec in športni komentator Alen Hodžić.

Gašper Tominc

 

Komisija za izbiro prejemnikov plaket in priznanj
Matic Vidic, Vid Drašček, Matjaž Justin, Matej Fefer, Jan Zaletel in Jože Nagode.

 

PREJEMNIKI SREBRNIH PLAKET (zapisani so samo največji uspehi)
Ekipa Siliko Fortrade
, državni prvaki v futsalu
Irena Mavrič Pleško (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), državna prvakinja (članice)
Renata Nolimal, (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), 1. mesto slovenski 3D pokal
Branko Grahovar (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), 1. mesto na državnem prvenstvu – člani
Roman Pleško, (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), 1. mesto v slovenskem 3D pokalu
Ekipa Klemen Kelvišar,  Roman Kostanjevec, Branko Grahovar, (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), 1. mesto na državnem prvenstvu članskih ekip
Ekipa Klemen Kelvišar, Silvo Kupljen, Gal Frank, (ŠD viteško lokostrelski red Vilijem), indoor 18 m - 1. mesto na državnem prvenstvu
Jure Tozon (Taekwondo klub Pantar), 1. mesto na državnem prvenstvu, člani

 

BRONASTE PLAKETE
Žan Tortič
, ŠD viteško lokostrelski red Vilijem, 1. mesto na državnem prvenstvu, kategorija dečki
Luka Pleško, Športno društvo viteško lokostrelski red Vilijem, 1. mesto slovenski 3D krog, kadeti
Roman Kostanjevec, Športno društvo viteško lokostrelski red Vilijem, 1.           mesto slovenski arrowhead pokal 2021, veterani
Ekipa ženske 35 + : Aleša Pirc, Maja Šest, Martina Miholič, Sabina Dolenc, Teniški klub Vrhnika, 1. mesto na državnem prvenstvu veterank
Nika Rudolf, Taekwondo klub Pantar, 1. mesto na državnem prvenstvu, kadetinje
Aljaž Miklavčič, Taekwondo klub Pantar, 1. mesto na državnem prvenstvu, kadeti
Olja Bulatović, Taekwondo klub Pantar, 1. mesto na državnem prvenstvu, kadetinje
Ažbe Tešar, Taekwondo klub Pantar, 1. mesto na državnem prvenstvu, mlajši kadeti

POSEBNA POHVALA ZA ŠPORTNIKE V ČLANSKI KATEGORIJI
Varineja Drašler
, atletika, gorski tek, Športno društvo Nanos Podnanos
Žiga Habat, košarka, člani, Swarco Raiders Tirol Innsbruck
Jan Trček, atletika, Atletsko društvo Mass Ljubljana

POHVALA ZA OBETAVNE ŠPORTNIKE
Domen Molj
, Taekwondo klub Pantar, mladinci
Maša Plantan, Klara Martinčič, ritmična gimnastika, pari, Gimnastično društvo Vrhnika, kadetinje
Živa Mezeg, ritmična gimnastika, kadetinje, Gimnastično društvo Vrhnika
Gal Frank, lokostrelstvo, dečki, ŠD Viteško lokostrelski red Vilijem
Ekipa Siliko Atet rent a car, futsal, U17, Futsal klub Siliko

Oglejte si tudi