Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kljub porazu v finalu, upanje ostaja


ŠPORT

| |
13.04.2015      9:46
A A

Kljub porazu v finalu, upanje ostaja


Vrhnika, 11. april – Okoli tristo gledalcev je prišlo v Slomškovo športno dvorano bodriti ekipi vrhniškega Futsal kluba Zavas in škofjeloškega kluba Stripy, ki sta se pomerila na prvi tekmi finala državnega prvenstva U19. Po odličnem začetku Vrhničani v nadaljevanju niso znali zaključiti akcij, nasprotnik pa je izkoriščal hitre protinapade z dolgimi žogami in na koncu slavil s 5:4.


Deli:

Vrhničani so v prvih šestih minutah povedli z zadetki Roka Železnika, Tilna Riharja in Benjamina Tušarja, nato pa se je vrhniška barka ustavila ter rezultatsko mirovala do zadnje minute drugega polčasa, ko je Tušar streljal desetmetrovko. Gostje so se po začetni zmedi sestavili in začeli Vrhničane napadati z dolgimi žogami, kar se je obrestovalo, saj so prvi polčas zaključili neodločeno. V drugem so še enkrat zatresli vrhniško mrežo, en zadetek pa jim je »prispeval« tudi avtogol Vrhničanov.
Po koncu tekme je Mile Simeunović, ki trenira vrhniško ekipo, povedal, da je šlo za težko tekmo. »Pripravljeni smo bili na njihove dolge žoge, tudi njihov vratar je bil dobro razpoložen, izkoristili so priložnosti, ki jih mi nismo in tako zasluženo zmagali. Nam je tokrat primanjkovala uspešna realizacija v napadu, kar bo potrebno popraviti. Kljub temu smo optimistični in računamo na zmago na povratni tekmi ter osvojitev naslova državnih prvakov.«
Da so bili v napadu nekoliko nedosledni, se je strinjal tudi kapetan ekipe Rok Železnik. »Igrali smo z ekipo, ki nas je v uradnem delu že dvakrat premagala in je hkrati nosilec lestvice »zahod«. Bili smo boljši kot na omenjenih dveh tekmah, ampak kot kaže še vedno premalo. Tekmo bomo analizirali, se pripravili in odšli v Škofjo Loko po zmago in naslov prvakov.«
Rezultat je potrebno jemati tudi v luči poškodb igralcev – Tilen Rihar in Aljaž Končan – ter treh rumenih kartonov napadalca Roka Železnika. Ekipa zato ni nastopila s polnimi močmi, prisotna je še rezerva, ki jo nameravajo porabiti to soboto na povratni in hkrati zaključni tekmi v Škofji Loki. Navijači vabljeni!

Gašper Tominc, foto: GT

Tekmovanje mladih U19, finale, 1. tekma, 11.4.
FK Zavas – FSK Stripy 4:5 (3:3)
1:0 Železnik (3.), 2:0 Tušar (5.), 2:1 Tušar (6.), 3:1 Rihar (7.), 3:2 Dagarin (13.), 3:3 Jamnik (13.), 3:4 Rupnik (26./ag), 3:5 Tušar M. (30.), 4:5 Tušar B. (40./10m)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.