Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Jubilejni 20. pohod po Vrhniški planinski ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
04.05.2014      10:22
A A

Jubilejni 20. pohod po Vrhniški planinski potiSrečo je imel vse pod nadzorom
Srečo je imel vse pod nadzorom
Deli:

Planinska skupina Veselih triglavcev, pri Planinskem društvu Vrhnika je ob prazničnem dnevu upora proti okupatorju v nedeljo, dne 27. 4. 2014 organizirala jubilejni 20. pohod planincev po Vrhniški planinski poti.

Na Trgu Karla Grabeljška na Vrhniki se je do 7. ure zjutraj prijavilo skoraj 50 pohodnikov. Kolono pohodnikov je vodil novi (stari) vodja planinske skupine Veselih triglavcev. Srečo Krašovec skozi Lošco do Mirk in nato po Češnjici vse do odcepa ceste za Pokojišče za Ljubljanski vrh. Tam sta nas pričakala sam predsednik Planinskega društva Vrhnika Jože Šušteršič s soprogo in nam postregla s šilcem dobrega domačega žganja.

 

Pot smo nadaljevali po makadamski cesti mimo Dolgih talov vse do koče pri TV-17, vmes pa so nekateri za povrh nabrali še za pol košare mavrahov. Tu so nas s toplim čajem, piškoti in še čem, pričakali vsakoletni dobri gostitelji člani Zveze borcev za vrednote NOB Vrhnika pod vodstvom predsednika Kikelj Janeza. Po nekaj minutnem postanku nas je pot vodila po makadamski cesti vse do koče na Jerinovcu, kjer smo se ponovno rahlo okrepčali. Od tu naprej pa čez gozd vse do Štampetovega mostu, mimo kasarne Ivana Cankarja na Raskovcu do kmetije Osenk in nato čez Blatni dol mimo bukve do koče na Planini.

 

Ob prijetnem druženju v koči na Planini, sta predsednik PD Vrhnika, Jože Šušteršič in vodja Veselih triglavcev, Srečo Krašovec podelila 2 priznanji za udeležbo na vseh 20-ih pohodih po Vrhniški planinski poti in sicer Susman Jaki ter Per Nejcu, tudi sicer članoma Veselih triglavcev.

 

Naj se v imenu Veselih triglavcev zahvalim vsem pohodnikom, ki so bili zares disciplinirani med pohodom, še posebej zaradi specifičnosti same poti (posledice žledu), Miru Malneršiču za dosledno vodenje evidence vseh pohodnikov, Tinetu Suhadolniku za izdelavo ličnih priznanj, predsedniku PD Vrhnika, Jožetu Šušteršiču za logistiko med samim pohodom, članom ZB  Vrhnika za topel sprejem na TV-17,  osebju planinske koče na Planini in na koncu še Tonetu, Marku, Marti, Miranu in Sreču za trud ob čiščenju posledic žledu na Vrhniški planinski poti, ki je prav zaradi tega letos nekoliko bolj zavila proti Vrhniki (Blatni dol) in ne kot sicer, proti Staremu malnu in Lintvernu.

 

Ob tej priložnosti naj ponovno vse zainteresirane spomnim, da se bliža rok 15. 6. 2014, to je rok, do katerega se bodo zbirale zadnje prijave za letošnji jubilejni Lenčev pohod Vrhnika – Triglav, ko mineva 40let od prvega pohoda.  Prijave zbiramo v gostilni Pri Kranjc na Vrhniki.

 

Besedilo: Miran Štupica

Foto: Miro Malneršič in Miran Štupica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.