DP SLOVENIJE - TRAP 2017

Na strelišču Črne Njive v Ilirski Bistrici,  je od petka do nedelje, 15-17.09.2017, potekalo Državno prvenstvo v streljanju na glinaste golobe – olimpijski trap. Sodelovalo je kar 60 najboljših strelcev iz celotne Slovenije, ki so se v treh dneh pomerili v streljanju na 125 tarč.

SD Vrhnika Dolomiti se je tekmovanja udeležila z 8 tekmovalci, ki so se odlično izkazali. V finale se je uvrstil le Denis Vatovec, ki je v kvalifikacijah zadel kar 115 tarč in zasedel prvo mesto. V finalni seriji, kjer se je pomerilo šest najboljših tekmovalcev je po 42 zadetkih v finalu je s konkurentom razstreljeval za prvo mesto v državi, ki ga je osvojil po 7 razstreljenih tarčah. Na deveto mesto se je uvrstil Aleš Hozjan in mesto za njim še Štefan Dominik Pleško, ki sta v kvalifikacijah zadela 108 oz. 107 tarč.

Prav tako je na prvo stopničko stopila tudi ekipa Vrhnike, v sestavi Denis Vatovec, Aleš Hozjan in Igor Macur, ki so s skupnim rezultatom 327 tarč prepričljivo ugnali konkurenco. Nastopilo je 11 ekip.