Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Slovenska komunalna podjetja o prednosti ......


SOSED SOSEDU

| |
24.03.2015      10:29
A A

Slovenska komunalna podjetja o prednosti pitja vode iz pipe


Vrhnika, 23. marca 2015 - Slovenska komunalna podjetja so ob svetovnem dnevu vode v sklopu pobude Voda iz pipe javnosti predstavila prednosti, ki jih pitje vode iz pipe prinaša za okolje in zdravje ter prebivalce pozvala naj pijejo vodo iz pipe, ko je le mogoče.


Deli:

Slovenska komunalna podjetja so pod okriljem Zbornice komunalnega gospodarstva lansko leto začela s pobudo Voda iz pipe, s katero želijo prebivalce spodbuditi k pitju vode iz pipe in tako preprečiti proizvajanje dodatnih odpadkov, ki obremenjujejo okolje. S pobudo želijo predstaviti prednosti, ki jih takšno vedenje prinaša za okolje, zdravje in našo denarnico ter širiti zavedanje, da lahko s pravilnim ravnanjem tudi sami veliko pripomoremo h kakovosti naše pitne vode.

 

Zaloge vode po svetu se krčijo in danes predstavlja pitna voda samo še odstotek celotne količine vode na svetu. Slovenija je bogata z vodnimi viri in se po količini ter kakovosti vode uvršča v sam Evropski vrh. Kljub temu pa veliko prebivalcev še vedno posega po ustekleničeni vodi, ki veliko bolj obremenjuje okolje kot voda iz pipe.

 

Po nekaterih podatkih naj bi ustekleničena voda do 100-krat bolj onesnaževala okolje kot voda iz pipe, za litrsko plastenko pa naj bi se v povprečju porabilo četrt litra nafte in kar tri litre čiste pitne vode.

 

Predsednik Zbornice komunalnega gospodarstva Janko Kramžar je ob tem dejal:

S pobudo Voda iz pipe želimo prebivalce spomniti, da imamo v Sloveniji dobro pitno vodo in da je pitje vode iz pipe veliko bolj okolju prijazno, saj pri tem ne proizvajamo dodatni odpadkov, ki obremenjujejo naše okolje. Poleg tega želimo širiti tudi zavedanje, da lahko z odgovornim ravnanjem in potrošnjo tudi sami veliko pripomoremo k ohranjanju vodnih virov in tako pomembno prispevamo h kakovosti naše pitne vode.”

Komunalna podjetja opozarjajo, da tudi z doslednim ločevanjem in racionalnim nakupovanjem naredimo veliko, saj pri tem varčujemo z vodo. Za proizvodnjo vsakega izdelka se namreč uporablja voda.

 

Pobudi Voda iz pipe so se pridružila številna komunalna podjetja, ki se zavedajo svoje odgovornosti pri spodbujanju trajnostnega gospodarstva, odgovorne potrošnje in ohranjanja naravnih virov.

 

V sklopu pobude Voda iz pipe se bodo tekom leta odvijale številne aktivnosti po vsej Sloveniji.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.