Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obama, lahko prosim za podpis?


SOSED SOSEDU

| |
07.08.2013      8:16
A A

Obama, lahko prosim za podpis?


Vrhnika – Še v rajnki Jugoslaviji je bilo moderno zbirati cigaretne ali vžigalične škatlice, pločevinke, znamke ali kaj podobnega. Oh, kako smo na morju nabirali zavržene škatlice ali pločevinke inozemcev, kajti tistih »pet različnih« iz naše domovine smo že zdavnaj zbrali.


Najbolj mu je pri srcu podpis domačega predsednika Boruta Pahorja, a v njegov nabiralnik je med drugim prispela tudi fotografija s podpisom brazilske predsednice Dilme Rousseff. Seznam prispelih fotografij s podpisi si lahko ogledate na njegovi facebook strani. Mogoče mu lahko pomagate celo do tako iskanih podpisov voditeljev največjih svetovnih držav.
Najbolj mu je pri srcu podpis domačega predsednika Boruta Pahorja, a v njegov nabiralnik je med drugim prispela tudi fot...
Deli:

No, potem pa je prišel internet, s katerim je svet postal globalna vas, zbiranje pa je postavil na glavo. Vse skupaj je postalo silno enostavno, kajti z nekaj kliki si omogočil: jaz dam

tebi to, ti pa meni tisto – pa četudi si iz Pakistana ali pa »zgolj« iz Prekmurja. Internet je tako nekatere stvari zelo poenostavil, in sicer celo do te mere, da je odpravil tisto draž, ki je pri zbiranju ravno najbolj zaželena: da nikoli ne veš ali boš iskani predmet našel ali ne. V poplavi internetnih forumov zbirateljev ni težave najti želeno sličico Živalskega kraljestva, medtem ko si včasih moral pojesti še pol zaboja čokolade, preden si dobil tisto – »ta zadnjo« sličico.

A po drugi strani je internet prinesel možnost novih hobijev. Enega takih ima osemnajstletni Anže Zadravec z Vrhnike, ki zbira avtograme voditeljev držav. »Trenutno imam v svoji zbirki 15 avtogramov in že sem presegel meje Evrope. V zbirki imam tudi avtogram slovenskega predsednika Boruta Pahorja.« Kot pravi, se je za ta hobi odločil, ker mu funkcija predsedujočega državi veliko pomeni in ker rad spremlja stvari na tem področju. »Kljub mnogim izvenšolskim aktivnostim mi ostane še kar nekaj časa in zato sem se odločil še za en hobi. Z veseljem mu posvetim nekaj ur na teden in najbolj vesel sem, ko me doma pričaka pismo iz neke tuje države.«
Anže pojasnjuje, da ima seznam preko dvestotih držav, za vsako od njih pa ima napisano tudi kdo ji vlada, spletno povezavo do njegovega urada in druge podatke, ki mu utegnejo priti prav. »Kasneje na spletni strani najdem kontakt in se predstavim ter zaprosim za avtogram. Po nekaj izmenjanih sporočilih jim posredujem domači naslov ter čez nekaj dni, lahko pa tudi tednov, me doma čaka avtogram.« Pravi, da mu je najbolj pri srcu domači predsednik Borut Pahor, saj je domovina le domovina. Zelo ponosen pa je tudi na avtograme, ki prihajajo z drugih celin. »Najbolj si želim dobiti avtogram kakšnega kralja in kraljice, npr. Elizabete II. ter papeža Frančiška. Prav tako bi mi za prepoznavnost, v smislu, da bi dobil še več avtogramov, pomagal avtogram, na primer, predsednika ZDA ali Rusije.«

 

Gašper Tominc

Foto: facebook Anžeta Zadravca
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Kultura
DVA NOVČIČA
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KOKO IN VELIKA SKRIVNOST
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČUDO
27.11.2017 | Družabni dogodki
NEPRILAGOJENI
29.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: VINO IN VETER
24.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KOKO IN VELIKA SKRIVNOST
24.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: LIGA PRAVIČNIH
25.11.2017 | Kultura
DVA NOVČIČA
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: KOKO IN VELIKA SKRIVNOST
26.11.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ČUDO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.