Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrhnika na festivalu v Gonarsu


OBČINSKE

| |
14.04.2015      17:50
A A

Vrhnika na festivalu v Gonarsu


V Gonarsu je v nedeljo, 12. aprila, potekala tradicionalna zabavna prireditev »Festa delle Rondini« (»Praznik lastovic«), ki jo organizira lokalno združenje trgovcev in obrtnikov pobratene občine Gonars. Na povabilo župana Gonarsa so se srečanja v organizaciji Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika udeležili župan Vrhnike, g. Stojan Jakin, pevski zbor Nauportus musica ter Košarkarski klub Vrhnika z ekipo starejših pionirjev.


Deli:

V uradnem delu skupnega programa sta navzoče najprej nagovorila župan gostiteljev, Marino del Frate, ter vrhniški župan. Mesti letos obeležujeta 40-letnico pobratenja. Oba župana sta z ozirom na dogodke iz zgodovine poudarila velik pomen pobratenja in izrazila željo po dobrem sodelovanju tudi v prihodnje. V uradnem delu prireditve sta se jima v nagovorih pridružila tudi predsednica združenja trgovcev in obrtnikov, ga. Barbara Strizzolo, ter podpredsednik regionalnega sveta Furlanije-Julijske krajine, g. Paride Cargnelutti. Otroški pevski zbor iz Gonarsa je zapel vse tri himne; tudi slovenska jim ni delala težav. Nato je nastopil vrhniški pevski zbor Nauportus musica in požel veliko odobravanje publike. Sledila je povorka po ulicah Gonarsa, na čelu katere je godba iz Gonarsa poskrbela za atraktivne točke z zastavami. V nadaljevanju sta se v prijateljski tekmi pomerili ekipi starejših pionirjev košarkarjev iz pobratenih mest. Tekma je bila ves čas borbena in napeta do zadnje minute, ko so domačini premagali goste s 73:68. Ekipi sta se strinjali, da se ponovno pomerita v času Argonavtskih dni.

Sledilo je druženje in ogled prireditve. »Praznik lastovic« je sejemska prireditev, ki je podobna programu na Stari cesti v času vrhniških Argonavtskih dni, kjer se predstavijo in svoje izdelke prodajajo številni lokalni trgovci in obrtniki. Tudi Vrhnika se je s promocijskim materialom predstavila na eni izmed stojnic in vzbudila radovedne poglede mimoidočih. Sicer pa je bilo na prireditvi izdatno poskrbljeno za lokalno kulinariko, sproščeno vzdušje in druženje. Prijateljski odnosi med mestoma se bodo ponovno tkali čez dva meseca. (mz)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.