Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
4°C
JUTRI
12°C
2°C
Oceni objavo

Goste Taize Ljubljana sprejela tudi vrhniška župnija

Med 28. 12. 2023 in 1. 1. 2024 je v Ljubljani potekalo taizejsko srečanje mladih kristjanov. V vrhniških družinah smo jih sprejeli 49. Dopoldneve smo preživeli v cerkvi sv. Pavla, kjer so romarji sodelovali z župljani v taizejskih molitvah, spoznavanju drug drugega in preučevanju Svetega pisma. Po zaključku jutranjega programa so se romarji odpravili v Ljubljano, kjer so skupaj s približno 5000 drugimi mladimi obiskovali različne delavnice in se udeleževali skupne večerne molitve v Stožicah. Na silvestrski večer je vrhniška pripravljalna ekipa priredila zabavo za romarje in njihove gostitelje. Predstavili smo svoje države: Španijo, Luksemburg, Nizozemsko, Švico, Nemčijo, Madžarsko, Poljsko in Slovenijo. Romarji so bili navdušeni nad toplim sprejemom župnije in se zahvaljujejo vsem gostiteljem ter pripravljalni ekipi za dobro organizacijo. Več slik o dogajanju je na instagram profilu "vrhnika_taize".Jurij Medic

Oglejte si tudi