Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Župan sprejel nadarjene glasbenike


KULTURA, OBČINSKE

| |
23.04.2015      9:53
A A

Župan sprejel nadarjene glasbenike


Vrhnika, 22. april – Glasbena šola Vrhnika sodi med najboljše v Sloveniji, zato ne preseneča, da iz njenih vrst izhajajo odlični glasbeniki. Eno od meril za njihovo uspešnost so doseženi rezultati na državnem tekmovanju mladih glasbenikov, kjer se je letos merilo 793 tekmovalcev. Med njimi so se odlično odrezali tudi učenci vrhniške glasbene šole, ki jih je na posebnem sprejemu sprejel župan Stojan Jakin z direktorico občinske uprave Vesno Kranjc.


Deli:

Kot je povedala ravnateljica Glasbene šole Vrhnika Dominika Naveršnik, se lahko državnega tekmovanja udeležijo le tisti kandidati, ki na regijskem tekmovanju dosežejo zlato priznanje. Najbolj prestižnega tekmovanja so se tako med inštrumentalisti udeležili Klavdija Zalokar, Ema Brlan in Urška Gutnik na violini, Eva Mivšek na violončelu ter Ivan Šraj in Erazem Jazbinšek na kitari. Fantje in dekleta so osvoji tri zlate, eno srebrno in dve bronasti priznanji. Tekmovanje je potekalo tudi v disciplini solfeggio, v kateri sta na regijskem nivoju nastopila dva učenca Glasbene šole Vrhnika, oba iz borovniške enote: Petar Domić in Luka Švigelj. Petar je za las zgrešil zlato priznanje na regijskem nivoju in s tem udeležbo na državnem, Luka pa je po zlatem regijskem odnesel domov še bronasto državno priznanje. 

Župan Jakin je izrazil zadovoljstvo nad doseženimi rezultati in najboljšim tudi osebno čestital ter jim izročil priznanje. »Glasbena šola je bila vedno ena boljših v Sloveniji, danes ste vi s svojimi rezultati to tudi potrdili. Vem koliko truda je potrebnega za dosego vrhunskih rezultatov, zato ste lahko ponosni na svoje dosežke. Tega ne zmore vsak.« Da je temu res tako, so pritrdili tudi mentorji, saj nastop na državnem tekmovanju terja ogromno vaj in odrekanj prostemu času.
Ravnateljica Naveršnikova je menila, da gre res za velike vložke truda, kjer je potrebna tudi podpora domačih. »Priznanja so tako na nek način tudi priznanja staršem za njihovo podporo.« Seveda pa ne gre spregledati tudi trud in prizadevnost mentorjev, ki so ravno tako pomemben nosilec priznanj. Zanimivo je, da marsikateri od najboljših učencev poleg rednih glasbenih vaj obiskuje še športne aktivnosti in tako tako rekoč cele dneve preživi aktivno. Kot je dejala ravnateljica, si učenci na tak način razvijejo delovne navade, ki jim bodo prišle še kako prav v nadaljevanju življenja. Za primer je izpostavila Tino Maze, ki je v otroških letih opravila šest razredov šole klavirja. Mogoče si je ravno s tem pridobila delovne navade, brez katerih danes ne bi žela športnih uspehov kot jih.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.