Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Najlepše pesmi Mavrice


KULTURA

| |
10.11.2014      13:49
A A

Najlepše pesmi Mavrice


Vrhnika, 8. november – Letni koncert Mešanega pevskega zbora Mavrica je tokrat za spremembo od preteklih let potekal kar v Glasbeni šoli Vrhnika, v goste pa so povabili Moški pevski zbor Tabor iz Cerknice.


Deli:

Poldrugo uro dolg program so oblikovali v treh sklopih. V prvem je zbor Mavrica zapel nekaj »resnejših« pesmi, v drugem so oder zasedli gostje iz Cerknice, ki so v sklepnem delu svojega nastopa publiko ogreli s harmoniko in narodnimi vižami, tretji del pa je ponovno pripadal Mavrici in zimzelenim skladbam. Večer sta zbora zaključila s skupno pesmijo, ki je postala sedaj že tradicionalna spremljevalka Mavričnih koncertov, in sicer z Avsenikovo »Slovenija, od kod lepote tvoje«.
Mešani pevski zbor Mavrica je letošnje leto obeležil 20 let delovanja, kar je proslavil z velikim koncertom in razstavo v Cankarjevem domu na Vrhniki. Zbor že od samega začetka vodi zborovodkinja Darinka Fabiani. Pojejo skoraj vse zvrsti, pa vendar je zbor na vrhniškem koncu razpoznaven kot tisti, ki v svoj program rado uvrsti tudi kakšno zimzeleno komercialno uspešnico. Za uspešno delovanje, ki večkrat presega golo pevsko udejstvovanje (zbor je bil večkrat tako organizator kot udeleženec različnih dobrodelnih prireditev), je prejel srebrno občinsko priznanje. Zbor letno sodeluje več prireditvah, na eni takih je sodeloval tudi z tokratnimi gosti iz Cerknice. Junija so se namreč vrhniški pevci mudili pri njih, Cerkničani pa so sedaj vrnili obisk. Kot že samo ime pove, ga sestavljajo samo moški, trden in radoživ pa ostaja že 45 let. Zadnja leta zbor vodi Janez Gostiša.

Gašper Tominc, foto: gt
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.