Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Med muhami in ribjim katekizmom Andreja ......


KULTURA

| |
06.05.2014      7:48
A A

Med muhami in ribjim katekizmom Andreja Lupinca


Vrhnika, 6. maj – Cankarjevi dnevi so se resda že začeli 27. aprila s pohodom po vrhniški poti, a prva kulturna prireditev je bila vendarle dober teden dni kasneje – literarni večer »Umetne muhe in druge laži« z Andrejem Lupincem.


Andrej Lupinc med branjem ene od svojih zgodb.
Andrej Lupinc med branjem ene od svojih zgodb.
Deli:

Gre za strastnega vrhniškega ribiča, po poklicu snemalca in direktorja fotografije, ki je sodeloval pri nastanku številnih dokumentarnih filmov, ki mu domišljija ne dela problemov. Kdo ve, morda ravno zato, »… ker je ribič, ki že po navadi sodijo med tiste, ki zgodbo ali ribo raztegnejo oziroma napihnejo do onemoglosti,«  je na literarnem večeru ugotavljal nekdanji urednik pri Cankarjevi založbi Zdravko Duša, kjer sta izšli Lupinčevi knjižni deli. To sta »Mala šola muharjenja (in drugi napotki) ter kratke zgodbe (in ribji katekizem)« in »Umetne muhe in druge laži«. Če so ribiči ta večer pričakovali kakšen uporaben nasvet iz sveta lovljena rib in izdelovanja muh, so se krepko zmotili. Osrednjo nit so že resda imele muhe, a ne umetne in ne prave, marveč človeške. Tiste na katere se lepijo »posebne ribe«, ki jih po malem ali veliko lovimo prav vsi. Samo Lupinc ve, ali so bile njegove hudomušne zgodbe in pesmi, ki so jim v uri dolgem programu prisluhnili obiskovalci prireditve, resnične. A ne glede na to, so bile vse po vrsti ravno prav dobrodušno šaljive in nagajive, saj so včasih skrivale globoko v sebi tudi zrna vsakodnevnih življenjskih resnic. Literarni večer sta glasbeno in interpretativno popestrila še dramska igralca Janez Škof in Žiga Saksida.

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.