Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
3°C
0°C
Deli
13391

Na železniški postaji Verd iztiril tovorni vagon

Ob 20.16 je na železniški postaji Verd iztiril vagon tovorne kompozicije. Vagon je podrl portal električne napeljave, drugega močno poškodoval, nazadnje pa zgrmel prek ograje v globino. Tovor se je pri tem razsul in delno padel v večjo globel. Po podatkih Policije naj bi šlo za tovor sipke rude oz. fosfata, ki ni nevarna snov. Na kraj dogajanja so se nemudoma podali gasilci Gasilske brigade Ljubljana ter prostovoljni gasilci PGD Stara Vrhnika, Vrhnika, Verd in Borovnica. Izvedli so varnostni protokol, pregledali razsuti tovor, odvzeli vzorec in ugotovili, da je pH nevtralen.
Do odstranitve poškodovanega vagona in vzpostavitve normalnega delovanja je železniški promet začasno ustavljen v obe smeri.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!