Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
6°C | 20°C
četrtek, 23.10.2018
2°C | 17°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
sobota, 26.10.2018
6°C | 20°C
nedelja, 27.10.2018
11°C | 19°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Odstranjevanje zadebeljene kože


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
15.03.2018      14:47
A A

Odstranjevanje zadebeljene kožeDeli:

Zadebeljena koža je sprememba, običajno nad površino kože.  Gre za zadebelitev rožene plasti vrhnjice (plasti vrhnjega dela kože, ki nam daje največjo zaščito pred zunanjimi dejavniki ter nas ščiti pred vdorom tujih snovi v kožo). Na stopalih in dlaneh imamo v vrhnjici še eno plast kože, ki nam daje zaščito pred mehanskimi pritiski. Tudi ta plast se ob večjih mehanskih pritiskih zadebeli.  Navadno se ta pojavi zaradi dolgotrajnejših pritiskov na isto mesto oziroma ponavljajočih se pritiskov, pride do zmanjšane cirkulacije in povečane debeline rožene plasti kože.


Do zadebeljene kože pride najpogosteje na peti, saj pri hoji prva pride v stik s podlago in se tako nanjo vrši največji pritisk. Takšna koža je suha ter neelastična, kar je predispozicija za nastanek razpok. Ko hodimo, se koža na stopalih zaradi zmanjšanje elastičnosti ne more prilagoditi podlagi. Če je sila previsoka, elastičnost pa zmanjšana, koža tako poči in nastane razpoka. Razpoke lahko povzročajo bolečine ob hoji,  ob ne negovanju že predhodno suhe in zadebeljene kože ter kasneje razpok, lahko to privede do hujših težav.  Razpoke postanejo globoke, kjer je lahko pridružena tudi krvavitev in tako povečajo možnost okužbe.


Zadebeljena koža nam lahko nastaja ves čas, zlasti k temu prispevajo določena dela ali hobije, zato je potrebno naša stopala negovati. Če si ''trdo kožo'' odstranjujemo zelo pogosto, povzročimo še hitrejši nastanek nove. Kar pa seveda ne pomeni, da si je ne smemo odstranjevati. POMEMBNO je, da jo odstranjujemo, hkrati pa uporabljamo negovalne izdelke za noge, ki povečajo elastičnost naše kože.  


Na levi fotografiji je prikazana prisotna zadebeljena koža, z že globokimi razpokami. Na desni pa stanje stopal po 1 letu. Stranka je k meni začela prihajati zaradi bolečin pri hoji pred 1 letom. Vsake 2 - 3 mesece sva odstranjevali zadebeljeno kožo , doma pa si je vsak večer noge negovala s kremno peno za noge, ki se z lahkoto vpije in ne pušča mastnega občutka.

Več člankov si lahko preberete na https://www.katjamarn.si/blog
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 148
Izšla: 28.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
26.10.2018 | Kultura
Muzikal - V VASI MOJEGA DEKLETA
31.10.2018 | Občinski dogodki
KOMEMORACIJA OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.