Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
31°C
15°C
JUTRI
28°C
15°C
Deli

Lani na vseh akcijah 609, na letošnji prvi na Vranskem 86 krvodajalcev

Lani je žalsko območno združenje Rdečega križa (RK) v sodelovanju s občinskimi organizacijami RK pripravilo 10 krvodajalskih akcij, ki se jih je skupaj udeležilo 609 krvodajalcev, kar je 39 manj kot leta 2016.

Letošnje prve, ki jo je na Vranskem v prostorih Kulturnega doma Vransko pripravil Transfuzijski center Bolnice Celje in Občinska organizacija RK Vransko, se je udeležilo 86 krvodajalcev. Kot je povedal sekretar območnega združenja Matjaž Črešnovar, so bili z letošnjo prvo akcijo na Vranskem, ki je potekala 18. januarja, zelo zadovoljni, saj vemo, da število krvodajalcev  po vsej Sloveniji upada. Pri tem je potrebno povedati, da imajo tudi nekaj težav, saj delodajalci marsikje svojih zaposlenih ne pustijo na odvzem krvi med delovnim časom.

Druga letošnja akcija bo v veroučni učilnici Župnije Polzela, in sicer 12. februarja, od 8. do 13. ure.

                                                                                                                                                                     T. Tavčar

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi