Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

delno oblačno
Zvečer bodo še nastale krajevne plohe in nevihte, krajevno lahko tudi močnejše. Ponoči se bo sprva zjasnilo, proti jutru pa bo ponekod v notranjosti Slovenije nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, v alpskih dolinah lahko tudi pod 10 °C.
13°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
12°C | 28°C
ponedeljek, 28.05.2018
14°C | 28°C
torek, 29.05.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Žive jaslice na Vranskem


VERSKE

| |
27.12.2017      10:48
A A

Žive jaslice na Vranskem


Na Vranskem je tik ob župnijski cerkvi prizore pričevanja o Jezusovem rojstvu – žive jaslice uprizorilo Folklorno društvo Vransko, v sodelovanju z Župnijo in Občino Vransko.


Z uprizoritve živih jaslic na Vranskem
Z uprizoritve živih jaslic na Vranskem
Deli:

Predstavi so na sveti večer prisostvovali številni obiskovalci, ob 18. uri predvsem otroci in mlade družine, ob 23. uri pa tudi udeleženci polnočnice. Božično zgodbo so uprizorili otroci in mladi iz župnije Vransko pod vodstvom katehistinje Katje Pečovnik Hadžič. Božično zgodbo je ob 18. uri spremljal z božičnimi pesmimi cerkveni pevski zbor »Gabrijelčki« pod vodstvom Kristine Bogataj, drugo pa sta z glasbo spremljala Robi Zupan in njegova žena Sonja. Blagoslov jaslic je opravil  domači župnik Jože Turinek, ki je izrekel besede  zahvale vsem, ki so jih pripravili in s tem še obogatili doživljanje božične skrivnosti.

Žive jaslice spodbujajo in povezujejo lokalno skupnost, saj v številnih vlogah nastopajo ljubiteljski igralci. Vsi igralci se popolnoma vživijo v svoje vloge in jim podredijo svoja življenja, zato je to za njih eden najtežje pričakovanih dogodkov prazničnega časa, pravijo organizatorji.

 

                                                                                             T. Tavčar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 144
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.