Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Harmonike ob Blejskem jezeru


TURIZEM

| |
29.05.2015      9:13
A A

Harmonike ob Blejskem jezeru


3. poletno srečanje harmonikark in harmonikarjev na Bledu, 19.7.2015


Deli:

Dve srečanji, skupaj 757 udeležencev s harmonikami ter obakrat lepo vreme in čudovito vzdušje – tako bi lahko strnili dosedanji srečanji v letih 2013 in 2014. Številne pohvale, dobra udeležba harmonikark in harmonikarjev ter veliko radovednih obiskovalcev brez harmonike so razlog, da se bo Avsenikova skladba ''Otoček sredi jezera'' poleg znanih Slakovih in drugih viž iz številnih harmonik na Bledu ponovno zaslišala 19.7.2015.

 

Vsi prijavljeni do 13.7.2015 prejmejo spominsko nalepko, bon za malico in pijačo Skupine Laško ter sodelujejo v žrebanju za bogate nagrade, ko so letos: Harmonika Poličar, darilni bon za izdelavo ''lajbča'' gorenjske narodne noše po meri izžrebanca iz rok izdelovalke narodnih noš Marje Mojce Berce iz Selc, darilni bon za izdelavo škornjev za narodno nošo iz čevljarstva Štajnar – prav tako po meri izžrebanca, računalniški programi LTK harmonika za učenje igranja na ''frajtonarico'' ter mnoge druge nagrade naših pokroviteljev.

 

Vsi prisotni na tej prireditvi doživijo dobrodošlico ob 10. uri na Blejski Promenadi, ob 12.uri razporejeni ob obali Blejskega jezera skupaj zaigrajo ''Otoček sredi jezera'', sodelujejo v povorki in uživajo v čudovitem druženju ob številnih stojnicah ob Blejskem jezeru. Skratka, vzdušje je vedno fantastično! S pomočjo podjetja Bled Tours bo iz označenih brezplačnih parkirišč poskrbljeno za brezplačen prevoz harmonikark in harmonikarjev do prizorišča in po končani prireditvi v obratni smeri. Vsi, ki bi prišli z vlakom do železniške postaje Bled-jezero, se bodo s turističnim vlakcem ob 9.30 prav tako brezplačno odpeljali do prizorišča in po končani prireditvi okoli jezera nazaj do postaje. Uradni del prireditve se konča okoli 15.30 ure, zabava z ansamblom Slovenski pozdravi pa se bo nadaljevala do večernih ur. Program bosta povezovala harmonikarica in voditeljica Majči Bobnar ter domačin Niko Rakovec.

 

Za informacije in prijave vam je na voljo podžupan Občine Bled Toni Mežan (051-30-60-89), prijavnice v e-obliki ter vse informacije pa so vam na voljo tudi na spletni strani prireditve www.harmonike-bled.si. Ne pozabite - prijavite se čim prej, najkasneje do 13.7.2015. V nasprotnem primeru boste prav tako dobrodošli, a ne boste deležni številnih prej naštetij ugodnosti.

 

Dobrodošli na Bledu!
Priloge:
PDF
Prijavnica
41300_3.a-harmonikeobblejskemjezeru-prijavnica2015pdf.pdf (1,34 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.