Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
12°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

24-urni odbojkarski ultramaraton na Ločici


ŠPORT

| |
09.07.2013      13:04
A A

24-urni odbojkarski ultramaraton na Ločici


Ne iskanje bližnjic in lahkih poti, temveč vzdržljivost je tista človeška vrlina, ki posameznika kali skozi življenje in se mu na dolgi rok obrestuje. Zato smo si rekli: »Kdor je vzdržljiv v športu, je vzdržljiv v življenju.« In smo se letos prvič, a gotovo ne zadnjič, na Ločici pri Vranskem odločili organizirati ultramaraton v odbojki na mivki.


Pripravljeni na štart.
Pripravljeni na štart.
Deli:

Celih 24 ur skupaj, neprestano, se je na igrišču odvijal boj dveh mešanih ekip, boj griča proti dolini oz zg. Ločice (Jakovdol) proti spodnji Ločici. To je bil boj ekipe z ekipo, boj posameznika s samim sabo, kjer je vsak preskušal svojo fizično pripravljenost, voljo in vztrajnost.

Pričeli smo v petek zvečer, 5. 7. 2013, točno ob 20. uri s skupinskim fotografiranjem in z uradnim nagovorom župana Franca Sušnika, ki je Ločico pri Vranskem pomenljivo označil za najbolj športno vas. In to z razlogom, saj se majhna vas, ki premore vsega skupaj nekaj hiš, cerkev in gasilski dom, lahko pohvali tudi z dvema prelepima igriščema za odbojko na mivki ter s kopico entuziastov, ki jih druži športni duh.

Že minuto po osmi uri pa se je na igrišču razvnel boj, boj za zmago, boj za prestiž, kdo je glavni v tej vasi. Mislili smo, da bosta v 24-ih urah moč in volja upadli, da se bo dinamika igre znižala, a smo presenetili sami sebe. Vsakdo, ki je stopil na igrišče, je dal vedno od sebe vse svoje moči. Vsak niz je bil zgodba zase, prav nobena točka ni bila zlahka osvojena, in tisti, ki so nas spremljali, so se lahko na lastne oči prepričali, da so bile zadnje ure igranja ravno tako energične kot tiste prve in tudi tiste nočne, ki so bile, resnici na ljubo, najtežje. Noč ima svojo moč in ko tudi temperatura zraka pade na 12 stopinj, se mora igralec, preden stopi na igrišče, dodobra ogreti. Ko pa smo igralci po približno 45 minutah igre svoje mesto v ekipi za nekaj časa prepustili soigralcem, smo z igrišča odhajali vroči in prepoteni, kot bi igrali na najbolj vročem soncu.

Od 28 igralcev, ki smo sestavljali dve ekipi, sta morala zaradi preslabe fizične pripravljenosti le dva predčasno odnehati, a sta vse do konca svoje soigralce spodbujala ob robu igrišča. Poseben poklon, poklon povsem do tal, gre našim dekletom, ki so dokazala, da so še bolj vzdržljiva od fantov.

Boj pa ni potekal le na igrišču, temveč tudi izven igralnega polja, vendar tam nekoliko drugače. Bolj za šalo kot zares smo tekmovali, kdo bo pripravil slastnejši zajtrk, skuhal okusnejši golaž,  spekel slastnejše dobrote na žaru, pripravil okusnejše testenine … Poleg športa tudi gastronomskih užitkov ni manjkalo, niti za igralce niti za vse obiskovalce, ki so bili deležni našega gostoljubja.

Po 24-ih urah nepretrganega igranja odbojke na mivki je zasluženo zmago slavila ekipa zgornjega dela Ločice (Jakovdol), ki je prejela pokal s hudomušnim posvetilom »Ne le da zdržim 24 ur, še zmagam«, a verjemite, da smo bili zmagovalci ultramaratona prav vsi, ki smo se spopadli s tem težkim izzivom. Dokazali smo, sebi in drugim, da je vzdržljivost vrlina, ki krepi in povezuje.

Vzdržljiv v športu, vzdržljiv v življenju. Še bolje pripravljeni, še bolj vzdržljivi se vidimo prihodnje leto.

 

V imenu ŠRD Ločica: Darko Kramar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.