Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
25°C
11°C
JUTRI
22°C
15°C
2603

Velikonočni pohod

Letošnji velikonočni pohod smo izvedli 2. aprila. V trgu Vranskega se nas je zbralo skoraj 60 pohodnikov. Pridružili so se nam tudi šolarji z razredne stopnje, skupaj s simpatično učiteljico in starši. Opravili smo ravninsko traso z nekaj vzponi. Pot nas je z Vranskega vodila na Briše, naprej v Selo in preko Stopnika v Jevše. Od tam smo se po gozdni poti odpravili do cerkve v Šmartnem, kjer smo imeli malico. Po malici smo se odpravili mimo cestninske postaje, kjer so nas šolarji in starši zapustili, do Vindije. Z otroki smo izgubili tudi zagnane pevce oziroma bolje rečeno pevke. V Vindiji nas je prijazna domačinka Urška pogostila z lovsko pijačo. Odpravili smo se do letalskega pristajališča Ranč, kjer nam je lastnik g. Mitja Ribarič prijazno predstavil svoji letali in letalstvo. Ob poslušanju zanimivih dejstev in prigod smo nekateri spoznali, da imamo v naši občini tudi takšno lepo dejavnost. Sledil je rahel spust do Picerije Aida, kjer smo se okrepčali. Po obedu se je število pohodnikov skrčilo na 16 oseb, očitno je prebava zahtevala svoj visoki davek. Mimo čistilne naprave v Prekopi smo se podali na pot in preko Čepelj in Brodov ter Ilovice srečno prispeli na Vransko v zgodnjih popoldanskih urah. Pohod je minil v lepem vzdušju ob prekrasnem vremenu in brez nezgod.

                                                                                                                                          Andrej Semprimožnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi