Savinjska orientacijska liga

V soboto, 25. 4. 2015,  je Planinsko društvo  Vransko organiziralo 3. tekmo Savinjske orientacijske lige, ki je bila hkrati tudi zadnja v šolskem letu 2014/15. Start je bil pri gasilskem domu na Vranskem, cilj pa v planinski koči na Čreti. Tekmovanja se je udeležilo 30 ekip oz. 113 tekmovalcev iz planinskih društev Braslovče, Polzela, Žalec, Galicija, Zabukovica, Petrovče, Sežana in Vransko.

Z Vranskega se je tekmovanja udeležilo šest ekip, od katerih so kar tri ekipe dosegle 1. mesto. Najboljše so bile ekipe v kategoriji  A, B in C.  Poleg tega je Vransko doseglo še 6. mesto v kategoriji A ter 3. in 8. mesto v kategoriji B.

Na državno orientacijsko tekmovanje SPOT, ki bo 23.-24. 5. 2015, so se uvrstile štiri ekipe z Vranskega, in sicer:

-           ekipa A (učenci do vključno 6. razreda OŠ),

-          ekipa B (učenci od 7. do vključno 9. razreda OŠ),

-          ekipa C (srednješolci do vključno 18. leta)

-          ekipa Č (mladina od 19. do vključno 26. leta).

Organizacija takšnega tekmovanja je zahtevno in težko delo. Vloženo je bilo veliko truda in časa za postavitev proge, sestavljanje vprašanj in organizacijo. Zahvala gre organizacijski ekipi pod vodstvom Jureta Marka. Hvala tudi vsem, ki ste pomagali pri izvedbi tekmovanja, tako ekipi na startu in na cilju kot tudi na progi.