Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

O 24. državnem tekmovanju Mladina in gore so ......


ŠPORT, ŠOLSTVO

| |
13.01.2013      14:22
A A

O 24. državnem tekmovanju Mladina in gore so razmišljali


24. državno tekmovanje so zaznamovali tudi pomembni gostje, ki so o tekmovanju izrazili svoje mnenje.


Koordinatorica tekmovanja Brigita Čeh v pogovoru z županom Občine Vransko Francem Sušnikom
Koordinatorica tekmovanja Brigita Čeh v pogovoru z županom Občine Vransko Francem Sušnikom
Deli:

Predsednik Planinskega društva Vransko Anton Sitar»Vesel sem množice mladih planincev, zaradi katere ni skrbi za planinstvo. Naše društvo dela že 43 let. V tem času smo veliko storili za razvoj planinstva. Današnja prireditev je krona uspeha, ki ga nismo pričakovali. Zelo veliko pozornosti posvečamo mladim, za kar gre posebna zahvala mentoricam na šoli in vodstvu šole, ki to dela podpira že vsa ta leta. To tekmovanje bo zapisano v kroniki planinskega društva, ker bo podkrepilo to, da smo pravilno delali. Želim, da odidete z Vranskega s prijetnimi vtisi in kot zmagovalci vsi, se še kdaj vrnete in prehodite dobro označene planinske poti do koče na Čreti in drugje. Vsem srečno po planinskih poteh in varen korak.«

 

Vodja Interesnih programov Uroš Vidmajer: »Vesel sem, da je državno tekmovanje v domačih logih. Moje srce bije za planine, gore. Oče me je motiviral za šport in planine, s tem živim. OŠ Vransko je ena reprezentativnih šol, zato se vsem zahvaljujem za sodelovanje: ravnateljici, koordinatorici Brigiti Čeh, Občini Vransko, PD Vransko.«

 

Franc Sušnik - župan Občine Vransko: »Mirno lahko rečem, da delim z vami veselje ob današnjem državnem tekmovanju. Zavedamo se pomembnosti takih dosežkov, zato je ekipa Planšarjev z naše šole že prejela najvišje občinsko priznanje. V občini smo naredili še korak naprej in v celoti financiramo športnega pedagoga na razredni stopnji. To so dobre naložbe, ki se obrestujejo v najvišjih dosežkih. Želim vam, da potreba po gibanju v naravi nadomesti slabe razvade, različne zasvojenosti, posebej z računalnikom. V naravi se neprimerno več dogaja.«

 

Ravnateljica šole Majda Pikl: »Naša ekipa je uresničila svoje dolgoletne sanje in lani osvojila prvo mesto, zato se danes vsi skupaj nahajamo v tej lepi dvorani na Vranskem, kamor vas je pripeljala ljubezen do narave … Za vso pomoč pri izvedbi prireditve se zahvaljujem: Občini Vransko, Planinskemu društvu Vransko, Gasilskemu društvu Vransko, Planinski zvezi Slovenije, delavcem šole in vsem sponzorjem, ki so pripomogli, da je tekmovanje tako dobro potekalo.«

 

Zlatka Bukovec, soorganizatorica tekmovanja in mentorica planinskega krožka na OŠ Vransko - Tabor:

Pred državnim tekmovanjem so bila tekmovanja na treh področjih, kjer so se pomerile ekipe različnih regij. Glede na število točk se je uvrstilo 26 ekip na državno tekmovanje, med drugim tudi naši dve ekipi, starejša in mlajša. Skupaj smo predelovali gradivo. V veliko pomoč pri predelovanju gradiva in tudi sicer so bili člani Planinskega društva Jure Marko, Petra in Aljaž Kolar.

Za nas pa je bil tudi izjemno velik zalogaj soorganizacija 24. državnega tekmovanja Mladina in gore. Nismo si predstavljali, da je tako tekmovanje tako zahtevna stvar. Povedati moram, da nam je bila v izjemno pomoč koordinatorica tekmovanja Brigita Čeh, ki v tej vlogi že 10 let vodi tekmovanje, dobro je vpeljana v to delo, pozna vse pasti … Imeli smo kar tri sestanke pred tekmovanjem, na sam tekmovalni dan pa še četrtega.

Pri sami izvedbi je sodelovala skoraj cela šola. Izredno podporo smo imeli v vodstvu šole, ki se je dogovarjalo z Občino, pomagali so gasilci, v veliko pomoč je bila Občina, ki je financirala uporabo telovadnice, kulturnega doma in dodala nekaj nagrad … Sicer pa so bile nagrade večji problem. Morali smo jih pridobiti sponzorsko.
Nastala je izredno lepa publikacija 24. državno tekmovanje Mladina in gore (urednice Barbara Pertinač, Polona Učakar, Zlatka Bukovec, likovna oprema učenci z mentorico Ino Gržina). V njej so izjave lanskoletnih zmagovalcev (Žana Dolarja, Davida Pauliča, Tjaše Pikel, Nine Dolar) ter nagovori ravnateljice Majde Pikl, župana Franca Sušnika, predsednika PD Vransko Antona Sitarja, predsednika PZS Bojana Rotovnika, predsednika mladinske komisije PZS Mateja Ogorevca, koordinatorice tekmovanja Mladina in gore Brigite Čeh, mentorice planinskega krožka na OŠ Vransko - Tabor Zlatke Bukovec. Prav tako iz publikacije izvemo, katere ekipe so se uvrstile na državno tekmovanje in kakšen je bil urnik tekmovanj. Na zadnji strani so našteti vsi sponzorji.

Zapisala Marija Završnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.