Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

ZDROBILI, ZMEŠALI IN NAREDILI SLADKE RUMOVE ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
18.01.2016      11:10
A A

ZDROBILI, ZMEŠALI IN NAREDILI SLADKE RUMOVE KROGLICEDeli:

Tokrat so se kuharji Osnovne šole Vransko dobili v polnem številu kar v jedilnici šole. Mladi kuharski šefi so s sabo prinesli vse sestavine za rumove kroglice: valjar, posode, predpasnik, pridne roke in veliko dobre volje.

Najprej so z valjarjem zdrobili 200 g piškotov, dodali 100 g kakava, 100 g sladkorja v prahu, 250 g masla, malo kokosove moke in vse skupaj dobro zmešali. Seveda s čistimi rokami. Nato so iz mase oblikovali kroglice in jih povaljali v kokosovi moki ali zmletih orehih. Kroglice so skrbno spravili v posodico, ki so jo prinesli s sabo. Učenci so se res potrudili, saj je bilo za nekatere kroglice kar težko verjeti, da so jih učenci naredili sami, saj so bile videti kot iz trgovine. Preden so učenci kroglice ponosno odnesli domov, so jedilnico pospravili, vendar naj se zahvalimo našim čistilkam, ki za nami vedno počistijo z dobro voljo.


Pa dober tek!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.