Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
26°C
11°C
JUTRI
22°C
15°C
2603

NA PLANINSKEM POHODU KAR 43 ŠOLSKIH PLANINCEV

Sveti Valentin in sončno vreme sta na planinski pohod privabila kar 43 planincev od 1. do 5. razreda Osnovne šole Vransko-Tabor. Odpravili smo se po trgu Vransko in skozi gozdiček na Tešovo. Kmalu so nas na sončnem pobočju pričakale številne spomladanske cvetlice; zvončki, trobentice, marjetice, vijolice, pljučnik in jetrnik. Planinci so povedali, da lahko trobentice in vijolice pojemo kar sveže, iz pljučnika in jetrnika pa lahko pripravimo čaj. Na poti na Prilope smo si ogledali še lapuh, ki ga planinci še niso poznali. V manjših količinah se čaj iz te rumene rastline uporablja za zdravljenje pljučnih obolenj, prehladov in kašlja. Na enem od postankov smo mentorice postregle s še toplim prerezanim krompirjem. Nekateri so si krompir posolili, drugi popoprali, ga olupili in vsega v trenutku pojedli. Pot smo nadaljevali po strmih gozdnih poteh, preko potočka in čez strme travnike. Potrebno se je bilo kar malo potruditi ter se »boriti« s trnjem in vejami. Noge so zelo bolele, vendar za malico, ki je sledila zatem, se je bilo vredno potruditi. Malica iz nahrbtnika je vedno prav poseben dogodek. Veseli nas, da planinci prigrizke radi delijo, le sladkarij se v nahrbtniku najde vsakič preveč. Vedno več planincev uporablja bidon in doma pripravljene napitke namesto kupljenih sladkih in neprimernih pijač v plastenkah. Po malici je sledila le še pot navzdol po markirani planinski poti s Prilop na Vransko. Preživeli smo lep in aktiven petkov popoldan.

 

Mentorice: Nataša Pečovnik, Maja Jerman in Mojca Remic

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi