Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Žled, ki je zaznamoval naše kraje in ......


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
20.02.2014      15:32
A A

Žled, ki je zaznamoval naše kraje in SlovenijoDeli:

 

   Februar je zimsko pravljično idilo spremenil v pravo moro, saj je zaradi višinske otoplitve padal dež namesto snega in to je povzročilo prave nevšečnosti in polomijo, ki bo na kmetijstvo vplivala dalj časa.

         Na področju, ki ga pokriva PGD Ločica, so bile vse hribovske vasi odrezane od doline in brez električne povezave. Predvsem zaradi prizadevnosti domačinov so se s pomočjo gasilcev zadeve hitro urejale. Zlasti prevoznost cest je bila hitro vzpostavljena, da je bil omogočen dostop do nujnih potrebščin. Večje težave je povzročala oskrba z elektriko, kajti električni vodi so bili na tleh pod drevjem  in na premnogih koncih pretrgani, kar nekaj drogov pa je bilo tudi podrtih. Stanje se je, ravno tako s pomočjo krajanov in gasilcev, počasi normaliziralo. Rrazdelilo se je nekaj agregatov, vendar je bilo teh premalo za vse potrebe. Nekatera gospodinjstva so ostala tudi več dni brez elektrike, zaselek Ravne kar pet dni.

     Kakšna bo škoda, bo pokazal čas. Veliko škode je v sadovnjakih, saj je podrtih večina sadnih dreves. Pri Šmidovih (Dolinškovih) v Zahomcah so našteli okrog petnajst padlih dreves, ki so vsa leta bogato obrodila. Po besedah gospodarja bo kar nekaj desetletij potrebno, da se obnovijo sadovnjaki. Vendar to ni osamljen primer. Tega je veliko in to je res velik udarec za hribovske kmete.

 S strani PGD Ločica pri Vranskem se zahvaljujemo vsem krajanom, gasilcem, prostovoljcem, občini, županu, skratka vsem, ki ste pri tej nesreči aktivno pomagali. Slovenci smo ponovno pokazali, da znamo  stopiti skupaj in si nesebično  pomagati.

 Državna politika pa je ostala spet samo pri besedah, kot vedno, sedaj pa pozablja na obljube in se znova ukvarja sama s sabo.

      NA POMOČ!                                             

                                                       ZA PGD LOČICA: Anton Urankar                                               

    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.