Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Žalski rotarijci za pomoči potrebne


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
15.11.2012      8:08
A A

Žalski rotarijci za pomoči potrebneDeli:

V Športni dvorani Vransko je bil sedmi dobrodelni koncert Rotary Cluba Žalec, v sodelovanju z občino Vransko in drugimi donatorji. Ponovno je nastopil Orkester slovenske policije pod vodstvom Tomaža Kmetiča, obiskovalci, ki so napolnili dvorano, pa so bili navdušeni tudi nad nastopom narodno-zabavnega ansambla Modrijani.

Pred koncertom je občinstvo nagovoril predsednik Rotary Cluba Žalec (RC) Matjaž Pavčič in poudaril: »Z našim tradicionalnim koncertom nadaljujemo dejanje, ki je odraz solidarnosti do vseh tistih, ki so bili prizadeti zaradi razlogov, na katere sami niso mogli vplivati, ali si sami ne zmorejo pomagati v stiski, v katero jih je pahnil trenutek, ko jih je zapustila sreča. Današnji večer naj zato nas in vso družbo dodatno spomni na žrtve prometnih nesreč in spodbudi misel na tiste, ki sicer nikoli ne bodo žrtve prometnih nesreč prav zaradi zavedanja, ki ga delimo nocoj med nami. Ta večer, v to sem globoko prepričan, bo spodbudil zavedanje odgovornega vedenja v prometu. Hkrati pa sem ponosen na rotarijsko zamisel RC Žalec, da bomo letos zbrana sredstva namenili prav žrtvam prometnih nesreč, z željo, da jih bo na naših cestah tudi v prihodnje čim manj, in nesrečnemu Dejanu Grilju, katerega žalostna zgodba nam je vsem, ki smo jo slišali, sedla v srce. Naj bo torej nocoj naš skupni cilj varnost in zavedanje, da je vsak naš korak tisti, ki nas vodi po poti solidarnosti in pomoči … « Ob koncu govora se je zahvalil vsem prisotnim, ki so z udeležbo na koncertu pomagali doseči humanitarni cilj, še posebej pa se je zahvalil dobrim ljudem ter vsem nastopajočim, brez katerih dogodka ne bi bilo, in organizacijskemu odboru, ki je svoj prosti čas posvetil organizaciji tega dogodka.

Zbrane sta nagovorila še župan občine Vransko Franc Sušnik in vodja Zavoda Varna pot Robert Štaba, ki je poudaril, da bodo polovico sredstev namenili za izgradnjo varne hiše za žrtve prometnih nesreč. 

Tako je od izkupička prireditve Rotary club Žalec namenil 3000 EUR Zavodu Varna pot za izgradnjo varne hiše za žrtve prometnih nesreč, 3000 EUR pa Dejanu Grilju za nakup bionskih protez.

 

T. Tavčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 140
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
23.01.2018 | Kultura
Potopisno predavanje - Divja Aljaska
23.01.2018 | Družabni dogodki
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
27.01.2018 | Kultura
Gledališki abonma IKARUS
23.01.2018 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
23.01.2018 | Kultura
Potopisno predavanje - Divja Aljaska
23.01.2018 | Družabni dogodki
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
25.01.2018 | Kultura
Otroška predstava: Le kje si, mami?
27.01.2018 | Kultura
Gledališki abonma IKARUS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.