Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo deloma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Nastale bodo plohe in posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
12°C | 22°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 22°C
četrtek, 27.07.2017
11°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Žalski rotarijci za pomoči potrebne


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI

| |
15.11.2012      8:08
A A

Žalski rotarijci za pomoči potrebneDeli:

V Športni dvorani Vransko je bil sedmi dobrodelni koncert Rotary Cluba Žalec, v sodelovanju z občino Vransko in drugimi donatorji. Ponovno je nastopil Orkester slovenske policije pod vodstvom Tomaža Kmetiča, obiskovalci, ki so napolnili dvorano, pa so bili navdušeni tudi nad nastopom narodno-zabavnega ansambla Modrijani.

Pred koncertom je občinstvo nagovoril predsednik Rotary Cluba Žalec (RC) Matjaž Pavčič in poudaril: »Z našim tradicionalnim koncertom nadaljujemo dejanje, ki je odraz solidarnosti do vseh tistih, ki so bili prizadeti zaradi razlogov, na katere sami niso mogli vplivati, ali si sami ne zmorejo pomagati v stiski, v katero jih je pahnil trenutek, ko jih je zapustila sreča. Današnji večer naj zato nas in vso družbo dodatno spomni na žrtve prometnih nesreč in spodbudi misel na tiste, ki sicer nikoli ne bodo žrtve prometnih nesreč prav zaradi zavedanja, ki ga delimo nocoj med nami. Ta večer, v to sem globoko prepričan, bo spodbudil zavedanje odgovornega vedenja v prometu. Hkrati pa sem ponosen na rotarijsko zamisel RC Žalec, da bomo letos zbrana sredstva namenili prav žrtvam prometnih nesreč, z željo, da jih bo na naših cestah tudi v prihodnje čim manj, in nesrečnemu Dejanu Grilju, katerega žalostna zgodba nam je vsem, ki smo jo slišali, sedla v srce. Naj bo torej nocoj naš skupni cilj varnost in zavedanje, da je vsak naš korak tisti, ki nas vodi po poti solidarnosti in pomoči … « Ob koncu govora se je zahvalil vsem prisotnim, ki so z udeležbo na koncertu pomagali doseči humanitarni cilj, še posebej pa se je zahvalil dobrim ljudem ter vsem nastopajočim, brez katerih dogodka ne bi bilo, in organizacijskemu odboru, ki je svoj prosti čas posvetil organizaciji tega dogodka.

Zbrane sta nagovorila še župan občine Vransko Franc Sušnik in vodja Zavoda Varna pot Robert Štaba, ki je poudaril, da bodo polovico sredstev namenili za izgradnjo varne hiše za žrtve prometnih nesreč. 

Tako je od izkupička prireditve Rotary club Žalec namenil 3000 EUR Zavodu Varna pot za izgradnjo varne hiše za žrtve prometnih nesreč, 3000 EUR pa Dejanu Grilju za nakup bionskih protez.

 

T. Tavčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 135
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.