Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Izobraževanje o temeljnih postopkih ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.05.2017      11:06
A A

Izobraževanje o temeljnih postopkih oživljanja


Ker se pomoč ponesrečencu ne nudi pravočasno, v Sloveniji zaradi nenadnega zastoja srca vsako leto umre skoraj 2000 ljudi oziroma 5-6 ljudi na dan. Občina Vransko je zato leta 2015 pristopila k projektu iHELP – srcu prijazna občina, s katerim želi občanom zagotoviti možnosti za pravočasno in pravilno ukrepanje do prihoda reševalcev v nujnih zdravstvenih primerih.


Deli:
V okviru projekta je v sredo, 17. 5. 2017, s pričetkom ob 19. uri v kulturnem domu na Vranskem potekalo izobraževanje o temeljnih postopkih oživljanja z uporabo defibrilatorja in predstavitev mobilne aplikacije iHELP, ki rešuje življenja.

Predavatelj in idejni vodja projekta Andraž Ogorevc je udeležencem izobraževanja predstavil, kako je potrebno ravnati v situaciji, ko je ogroženo človeško življenje. Vse prepogosto se namreč dogaja, da ljudje iz najrazličnejših razlogov, tudi zaradi strahu ali dvoma v lastno znanje oživljanja, opuščajo pomoč ponesrečenim. Ti so brez ukrepanja bližnjih doma, mimoidočih na ulici ali mimovozečih se na cesti prepuščeni pomoči poklicnih reševalcev. Bitka ponesrečenca s časom se zato žal pogosto konča s težkimi možganskimi poškodbami (po 4 minutah od srčnega zastoja pričnejo možganske celice odmirati) ali smrtjo ponesrečenca. 

Če ste tokratno izobraževanje zamudili, se nam lahko pridružite na naslednjem, ki bo predvidoma jeseni.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Vransko? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občina Vransko
Občina Vransko
VRANSKO 59
Tel:(03) 703 28 00
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.