Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
5°C
-5°C
JUTRI
2°C
-4°C
Deli

Delovni zvezki in ostale šolske potrebščine so predragi

To ugotavljajo v RKS – Območnem združenju Žalec, kjer so letos znova pomagali socialno ogroženim družinam pri nakupu delovnih zvezkov. Sprašujejo se, kako je osnovna šola brezplačna, če morajo starši za otroka odšteti tudi več kot 100 evrov.

Starši so na osnovi dokazil o socialni ogroženosti, vlog in odobritev krajevnih organizacij Rdečega križa pomagali pri nakupu delovnih zvezkov do 50 evrov za otroka. V žalskem združenju so prejeli 53 vlog staršev za pomoč 103 otrokom. Največ vlog so prejeli z območja, ki ga pokriva Krajevna organizacija RK Prebold, in sicer kar 19.

 

Kljub temu je bilo letos manj prošenj, saj s šolskimi potrebščinami pomagajo tudi druge organizacije, veliko ljudi pa se je tudi na novo zaposlilo, kar se odraža pri zmanjšanju števila prosilcev za humanitarno pomoč.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!