Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 9, na Primorskem in na vzhodu do 11 °C.
1°C | 8°C
četrtek, 18.01.2018
-5°C | 8°C
petek, 19.01.2018
1°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Sprememba zakonodaje na področju ......


OBVESTILA

| |
19.09.2014      10:11
A A

Sprememba zakonodaje na področju uveljavljanja pravic iz javnih sredstev


S 1. septembrom so začele veljati spremembe socialne zakonodaje, s katerimi so odpravljene določene pomanjkljivosti, ki imajo namen izboljšanja položaja družin, tako enostarševskih kot velikih družin.


Deli:

Glavna novost je upoštevanje bolj realnega materialnega položaja družine oz. posameznika kot doslej, ko so se upoštevali podatki iz dohodninske odločbe za preteklo ali celo predpreteklo leto.  Ob upoštevanju bolj realnega materialnega položaja pri dodeljevanju pravic bo lahko vlagatelj v primeru upokojitve, izgube službe ali dela za skrajšani delovni čas in podobno oddal novo vlogo in na podlagi le-te se bo upošteval nov periodični dohodek, preračunan na celo leto in ne tisti, ki ga ne prejema več, kot tudi obratno, če vlagatelj začne prejemati nov dohodek. Periodični dohodki so: plača, skupaj z regresom, nadomestila iz naslova obveznega zdravstvenega zavarovanja (starševsko nadomestilo, nadomestilo za brezposelnost, nadomestilo zaradi delne upokojitve), pokojnine, starševski dodatek, preživnine, nadomestila za invalidnost, sprememba dohodka zaradi dela za najmanj polovični delovni čas.  

 

V dohodek družine se ne upošteva več celotni otroški dodatek. Upošteval se bo dodatek, zmanjšan za 20 odstotkov višine otroškega dodatka za prvega otroka iz prvega dohodkovnega razreda. V dohodek se ne upošteva dodatek za enostarševsko družino in dodatek za otroka, ki ni vključen v vrtec.

 

Ugodnejši je tudi način upoštevanja dohodka od študentskega dela in ostalih oblik priložnostnega dela za socialno najbolj ogrožene družine.

 

Med premoženje pri izračunu pravic na letni ravni, ki se ne upošteva, sodi tudi znesek, ki ga banke kot bančni kredit nakažejo na račun posameznika, če je to namenjeno izključno nakupu ali gradnji hiše oz. stanovanja, za kar pa mora stranka to dokazati.

 

Vlagatelji lahko spremembo sporočijo v tistem mesecu, ko so začeli oz. prenehali prejemati dohodke in na njeni podlagi bo center za socialno delo izdal nove odločbe.

 

Romana Rojšek, CSD Žalec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 140
Izšla: 22.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.