Logo MojaObčina.si

Vransko

JUTRI
1°C
-4°C
ČE.
7°C
-2°C
2603

Peticijo s 634 podpisi smo odposlali

V četrtek, 21. 12. 2017, smo peticijo proti razstavljanju izrabljenih vozil in predelavi nevarnih odpadkov v trgu Vransko s 634 podpisi odposlali predsedniku Republike Slovenije, g. Borutu Pahorju, predsedniku Vlade Republike Slovenije, g. Miru Cerarju, predsedniku Državnega zbora Republike Slovenije, g. Milanu Brglezu, varuhinji človekovih pravic, ge. Vlasti Nussdorfer ter Komisiji za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti Državnega zbora Republike Slovenije, predsednici komisije ge. Evi Irgl. Priložen dopis s prošnjo in pozivom k posredovanju za zavarovanje javnega interesa lahko preberete v prilogi.

Odslej lahko peticijo še vedno podpišete na sedežu Občine Vransko v času uradnih ur občinske uprave in na spletu.

Pismo podpore peticiji smo prejeli tudi s strani slovenskih ekošol. Mag. Gregor Cerar, nacionalni koordinator programa Ekošola je v pismu med drugim zapisal: "V skladu z našimi vrednotami in poslanstvom, ki skrbi za udejanja načel trajnostnega razvoja v vzgojno izobraževalnih ustanovah, si prizadevamo za odgovoren odnos do okolja, ljudi in našega življenja na splošno. Čisto in do okolja prijazno bivalno okolje sta vrednoti, za kateri se zavzemamo v slovenskih ekošolah, zato se pridružujemo Občini Vransko pri tej Peticiji." Pismo v celoti lahko preberete v prilogi.

Franc Sušnik, župan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!