Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

LETNO POROČILO O SKLADNOSTI PITNE VODE


OBVESTILA

| |
09.03.2015      8:35
A A

LETNO POROČILO O SKLADNOSTI PITNE VODEDeli:

Na podlagi določil 34. člena Pravilnika o pitni vodi (Uradni list RS, št. 19/2004, 35/2004, 26/2006, 92/2006 in 25/2009) Javno komunalno podjetje Žalec d. o. o. objavlja naslednje 

 

LETNO POROČILO O SKLADNOSTI PITNE VODE.

 

Javno komunalno podjetje Žalec d. o. o. s pitno vodo oskrbuje približno 37.500 prebivalcev ali okoli 89,5 % prebivalstva v občinah Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor, Vransko in Žalec. Skupna količina distribuirane vode je v letu 2014 znašala 2.286.854 m3, od tega je znašala poraba v gospodinjstvih 1.690.671 m3 in v poslovnih dejavnostih 596.183 m3. V okviru javne oskrbe s pitno vodo je temeljna naloga Javnega komunalnega podjetja Žalec zagotoviti zadostne količine zdravstveno ustrezne pitne vode, kar zagotavljamo z notranjim nadzorom na osnovi sistema HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point). Sistem omogoča prepoznavanje mikrobioloških, kemičnih in fizikalnih tveganj, ki lahko predstavljajo potencialno nevarnost za zdravje ljudi, izvajanje potrebnih ukrepov ter vzpostavljanje stalnega nadzora na tistih mestih (kritičnih kontrolnih točkah) v oskrbi s pitno vodo, kjer se tveganja lahko pojavijo. Delovanje sistema potrjujemo z rednim preverjanjem vzorcev vode. Poleg omenjenega notranjega nadzora se v Sloveniji skladnost pitne vode spremlja tudi preko državnega monitoringa pitnih vod.

Za zagotavljanje mikrobiološke ustreznosti pitne vode izvajamo na vodovodnih sistemih redno dezinfekcijo pitne vode s kloriranjem. Kloriranje pitne vode je najpogosteje uporabljen postopek dezinfekcije in je hkrati z minimalnimi koncentracijami preostalega – rezidualnega klora v pitni vodi tudi pokazatelj uspešnosti dezinfekcije in posredno dokaz, da je voda mikrobiološko varna. Vrednosti preostalega klora so se gibale v mejah od 0,05 do 0,30 mg/l. 

Laboratorijsko preizkušanje vzorcev pitne vode je v letu 2014 izvajal Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano, Oddelek za mikrobiološke analize živil, vod in drugih vzorcev okolja Celje.

V letu 2014 je bilo na vodovodnih sistemih, ki jih upravlja Javno komunalno podjetje Žalec d. o. o., v okviru notranjega nadzora odvzetih 150 vzorcev za preiskave na mikrobiološke parametre in 52 vzorcev za fizikalno-kemijske preiskave. Zahteve Pravilnika o pitni vodi je izpolnjevalo 142 (94,7 %) vzorcev za mikrobiološke preiskave in vsi vzorci (100 %) za fizikalno-kemijske preiskave.

V okviru državnega monitoringa pitnih vod je bilo na omenjenih vodovodnih sistemih odvzetih 61 vzorcev za redne in občasne preiskave. Zahteve Pravilnika o pitni vodi je izpolnjevalo 60  (98,4 %) vzorcev.

Glede na rezultate analiz vzorcev vode je bila voda v letu 2014 primerne kakovosti za pitje in uporabo v gospodinjstvih, tveganje za zdravje uporabnikov pa ocenjeno kot nizko.

Podatki o rezultatih laboratorijskih preizkušanj pitne vode, pridobljenih tako v okviru notranjega nadzora kot tudi državnega monitoringa, so na vpogled pri upravljavcu.                                                                             

                                                                                                                                Direktor:

                                                                                                    Matjaž Zakonjšek, univ. dipl. inž. el. spec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.