Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo na zahodu delno jasno. Proti vzhodu bo več oblačnosti, občasno bo še možna kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14, ob morju okoli 16 stopinj C.
12°C | 24°C
petek, 28.07.2017
13°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
14°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo o obveznem posredovanju e-računov


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
05.12.2014      11:59
A A

Obvestilo o obveznem posredovanju e-računov



Deli:

Obvestiti vas želimo o spremembi zakonodaje, ki zadeva poslovanje med/s proračunskimi uporabniki, konkretno o obveznosti pošiljanja računov v javni sektor v elektronski obliki, ki se prične uporabljati s

1. 1. 2015.

 

V Uradnem listu RS, št. 111/2013, je bil objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (v nadaljevanju ZOPSPU-A), ki je začel veljati 11. 1. 2014.

Bistvena novost, ki jo prinaša ZOPSPU-A, je, da bodo s 1. 1. 2015 morali proračunski uporabniki prejemati račune in spremljajoče dokumente izključno v elektronski obliki (e-računi). To pomeni, da bodo morale pravne in fizične osebe za dobavljeno blago in  izvedene storitve  (ali zahtevke po pogodbah) pošiljati proračunskim uporabnikom e-račune.

 

Fizične in pravne osebe bodo lahko pošiljale e-račune proračunskim uporabnikom (občini)  prek bank, vključenih v medbančno izmenjavo e-računov, ponudnikov procesne obdelave podatkov, s katerimi ima Uprava Republike Slovenije za javna plačila (UJP) sklenjene pogodbe o izmenjavi e-računov, ali spletnega portala UJP e-račun, namenjenega izdajateljem, ki prek svoje banke ali procesorja ne morejo posredovati e-računov proračunskim uporabnikom ali ne razpolagajo s tehnično podporo za pripravo e-računov. Navedene izmenjave omogočajo pošiljanje e-računov proračunskim uporabnikom preko UJP, ki je v skladu s 26. členom ZOPSPU enotna vstopna točka oziroma izstopna točka za izmenjavo e-računov, zato neposredno pošiljanje e-računov proračunskim uporabnikom ni dovoljeno.

 

Prosimo vas torej, da se pravočasno ustrezno pripravite na takšno poslovanje ter se o konkretnih možnostih za vaše društvo, organizacijo itd. pozanimate najprej pri svoji banki, nato pri ostalih ponudnikih.

 

Skratka, Občina Vransko  s 1. 1. 2015 v nobenem primeru ne bo več mogla upoštevati vaših računov ali  zahtevkov in ostalih spremljajočih dokumentov, ki ne bodo posredovani skladno s citiranim zakonom.

                                                                                                                                        

                                                                                                            direktorica občinske uprave Jadranka Kramar




Priloge:
PDF
Obvestilo - PDF
33850_obvestilo-e-racuni.pdf (431,62 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 135
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.07.2017
Danes ni dogodkov.
04.08.2017 | Kultura
Koncert folklorne skupine Barvinok

Bodite prvi pri oddaji mnenja.