Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
14°C
-5°C
JUTRI
18°C
-3°C
Deli
2603

Obnovljena mrliška vežica

Od zadnje adaptacije mrliške vežice na vranskem pokopališču je minilo že 27 let, zato ni potrebno posebej poudarjati, da le-ta ni več izpolnjevala sodobnih standardov. Posebej v hladnejšem delu leta razmere v njej niso bile ravno prijazne do uporabnikov.  


V začetku maja se je Občina Vransko zato lotila njene temeljite obnove, v sklopu katere je bilo obnovljeno ostrešje in zamenjana kritina, lesena panoramska stena avle je bila zamenjana z aluminijasto, izvedena je bila energetska sanacija objekta – fasada in stavbno pohištvo, zamenjani so bili tlaki v preddverju, v avli in obeh mrliških vežicah, v avli je bilo položeno tudi talno ogrevanje, zgrajeni so bili novi skladiščni prostori, rekonstruirane so bile sanitarije ter zgrajena klančina za invalide.


Vrednost izvedenih obnovitvenih del skupaj z davkom na dodano vrednost znaša 78.902,16 evrov.


V času izvajanja obnovitvenih del mrliške vežice približno dva meseca ni bilo mogoče uporabljati, zato se svojcem pokojnih ob tej priložnosti zahvaljujemo za njihovo razumevanje.

Rudolf Pušnik, Občinska uprava Občine Vransko

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi